10 головних проблем, які постануть перед людством до 2050 року

10 головних проблем, які постануть перед людством до 2050 року

Сучасні проблеми – це економічні катаклізми, перенаселення, зростаюча прірва між багатими і бідними та інші. Проте в нашому суспільстві існують і такі, які визрівають поступово, але з кожним днем стають дедалі актуальнішими. В середині цього століття вони можуть перетворитися в реальну дійсність і мати непередбачувані наслідки. Давай ознайомимося з деякими потенційно можливими загрозами, з якими людство може зіткнутися в майбутньому.

1. Інтернет-проблеми

За останні 10 років інтернет і соціальні мережі, з одного боку, спростили спілкування і зв’язки між людьми, а з іншого – доставили нам чимало всіляких нових проблем. Те, що безліч людей дізнаються новини і спілкуються між собою, використовуючи Facebook, Instagram, Twitter – незаперечний факт. Це дуже зручно і швидко. Однак виникають запитання: як будуть виглядати соціальні мережі через 30 років? З якими новими неприємними явищами ми зіткнемося в майбутньому?

Одна з проблем – втручання в особисте життя кожної людини. З подібним явищем можна часто зустрітися вже зараз. Забираючи у людини право на анонімність, соцмережі створюють нам такі нові небезпеки, як кибербуллинг. Це електронна цькування передбачає навмисні агресивні дії, образи і погрози, які здійснюються протягом тривалого часу групою людей. Вони спрямовані проти однієї жертви, яка не в змозі себе захистити. У боротьбі проти інтернет-тролів залучається безліч громадських та благодійних організацій.

Однак дуже складно сказати, чи зможуть правоохоронні органи та власники соцмереж впоратися з таким огидним явищем. А, може бути, стане ще гірше? Адже не варто забувати про всілякі фейкових новинах, коли люди з року в рік слухають, вірять і використовують неперевірені брехливі факти. Як же в такому випадку можна вести тверезі і цивілізовані дискусії про долю сучасного суспільства?

Оптимісти можуть заявити, що стрімкий розвиток соцмереж в нашому житті вирішить всі ці складності. Може бути, це вірно. Але в той же час ми просто не можемо уявити собі, з якими інтернет-проблемами зіткнемося через 30 років.

10 golovnih problem yak postanut pered lyudstvom do 2050 roku 1 - 10 головних проблем, які постануть перед людством до 2050 року

2. Нові геополітичні конфлікти

Ми з року в рік спостерігаємо, як руйнується створений десятиліттями крихкий геополітичний баланс. Найближчі 30 років політична стабільність буде перебувати під великою загрозою. Північна Корея здійснює запуск ракет. Рятуючись від нескінченних воєн, насильства і тероризму, десятки тисяч людей кидають рідні місця, перетинають кордони, намагаючись знайти порятунок в інших країнах.

На планеті зростають націоналістичні настрої. А вихід Британії з ЄС являє загрозу для існування цього союзу. У світі, де панують хаос і свавілля, дуже важливі дипломатичні здібності та вміння домовлятися один з одним. На жаль, поки що ми не можемо сказати, що досягнутий певний консенсус у цьому питанні. З кожним роком постає все більше і більше конфліктів, пов’язаних з геополітичними проблемами. І вирішити їх стає все складніше.

3. Транспортний колапс

Незважаючи на швидку глобальну урбанізацію, а також створення надшвидкісних поїздів, автомобілі не втратять свою актуальність. Передбачається, що в наступні 25-30 років їх кількість на дорогах збільшиться ще більше. Найближчим часом може наступити автомобільний колапс, від якого будуть страждати мешканці не тільки великих, а й малих міст.

Відомі конструктори в області автомобілебудування планують також швидкими темпами збільшити кількість автомобілів без управління людиною. Згідно з дослідженнями, кількість машин буде зростати незалежно від того, з яким управлінням вони будуть (за участю людини або без). І звичайно ж, перед нами стоїть головне завдання забезпечення безпеки на дорогах. Також, крім цього, необхідно вирішувати проблему забруднення навколишнього середовища, щоб не перетворити безпілотні автомобілі в нову загрозу життя людей.

4. Ресурси планети виснажуються

За даними Всесвітнього фонду дикої природи, починаючи з дев’яностих років минулого століття людина використовує природні ресурси набагато швидше, ніж планета встигає їх поповнювати. За прогнозами провідних спеціалістів, якщо зберегти поточні темпи споживання, то до 2030 року людство використає усі природні ресурси. Радикально порушується баланс, який поки ще дозволяє людству сподіватися на розвиток цивілізації.

Одночасно експерти підрахували, що промисловість виробляє більше CO2 та інших хімічних речовин, ніж атмосфера, ґрунт і вода можуть увібрати, зберігаючи екосистему комфортною для життя людей. Однак, замість того, щоб якось відреагувати на подібні прогнози, великі промислові держави стали витрачати ресурси ще швидше і забруднювати повітря ще інтенсивніше. У Китаї, наприклад, видобувається 90% рідкісних металів. Вже через 20 років їх запас вичерпається. І дуже складно буде знайти їм альтернативу. На думку аналітиків, якщо зберегти поточні темпи споживання, то вже до 2030 року, щоб задовольнити апетити людей, знадобиться друга Земля.

5. Розширення можливостей людського організму

Зараз, для того щоб поліпшити мозкову діяльність, звичною справою є використання всіляких стимуляторів, в тому числі і кави. Також для поліпшення «зовнішньої пам’яті» з успіхом використовують смартфони. А давай уявимо майбутнє, де існує чарівна таблетка або надтехнологічний імплант, дозволяють людині отримати вагому прибавку концентрації, інтелекту і сили. Це все виглядає більш ніж реально. У багатьох лабораторіях світу розробляються подібні технології. Але при цьому може виникнути безліч питань і проблем: а що може бути з тими, хто не в змозі собі дозволити подібну розкіш? І не підсилить це нерівність між багатими і бідними?

6. Генні зміни ДНК людини

Суперечки та дискусії, що стосуються нової технології генної модифікації людини, стають дедалі актуальнішими і жвавіше. Все голосніше можна почути голоси «за» і «проти». Ця технологія іменується Crispr (від англ. crisper – «більш ясний») Теоретично така технологія зможе змінити ДНК людини так, що в ній не залишиться тригерів, наприклад, яких-небудь важких невиліковних хвороб і неприємних спогадів. Фактично це створення суперчеловека. Так, це виглядає дуже оптимістично. Проте, якщо подивитися з точки зору етики, то виникає безліч складних і суперечливих питань.

По-перше, не стане результатом розвитку цієї технології гонитва за «дизайнерськими немовлятами», коли багаті амбітні батьки захочуть мати дуже розумного і талановитого дитини? По-друге, чи не схоже це на евгенику (вчення, покликане боротися з явищами виродження в людському генофонді) і селекцію «правильних людей», запрограмованих інтелектом і фізичними якостями? Досі така технологія застосовувалася не настільки часто і широко, щоб назвати її однією з головних проблем цього часу.

Тим не менш необхідно готуватися до того, що до 2050 року ці питання будуть звучати все частіше. І один з них – чи зможемо ми, проводячи експерименти і приймаючи відповідальні рішення, забезпечити участь фахівців щодо зміни ДНК людини у всіх структурах і підрозділах. Як заявляє професор етики університету Вікторія (Нова Зеландія) Ніколас Агар: «Це справа не швидка і нам доведеться вирішити, що саме робить людину людиною і які речі краще не чіпати».

7. Збільшення чисельності населення похилого віку

Населення на планеті не тільки збільшується. До всього іншого зростає і тривалість життя людей. Звичайно, це чудово! Але треба пам’ятати про те, що літнім людям необхідна допомога держави. А також спеціальний догляд і медичні послуги. За прогнозами вчених кількість довгожителів до 2100 року зросте більш ніж у 50 разів. З 500 тисяч до більш ніж 26 млн. в майбутньому. У світі зросте кількість країн з великою часткою жителів старше 65 років. У зв’язку з цим виникає проблема догляду за літнім населенням. І, звичайно ж, її необхідно вирішувати. В Японії, наприклад, для цієї мети вже планується використання роботів. По всій імовірності, щоб впоратися з неухильним старінням населення, необхідно приймати закони, які дозволяють в’їзд в країну більшої кількості емігрантів.

8. Зникаючі міста

Останнім часом відбувається катастрофічне підвищення рівня світового океану. І в результаті цього ряд міст поступово зникає, йдучи під воду. Наочний приклад – це Маямі, Техас, а також повені в країнах Західної Європи. А повені і підвищення рівня моря для таких регіонів, як Флорида вже звична справа. Також спостерігається різка зміна клімату. А це все веде до зміни дизайну міст. Доводиться збільшувати будівництво будинків з високим першим поверхом. Але ці вимушені заходи – не вихід із ситуації. Вони лише тимчасово вирішують проблему. І якщо подібні кліматичні явища не припиняться, то на планеті зникнуть не тільки острови, але і частина міст і регіонів, що знаходяться нижче рівня моря. Наслідки від цього будуть серйозні і сильно зросте кількість «кліматичних біженців». А якщо кліматичні зміни призведуть до постійної і масової міграції, то інфраструктура й економіка міст, куди піде потік людей, зіткнуться з цим кризою.

9. Зростаюча роль штучного інтелекту

У свій час відомі американські вчені зробили безліч відкриттів, що стосуються штучного інтелекту (ШІ). Одні з них дуже позитивні і обнадійливі, інші досить-таки тривожні. Суть одного з таких прогнозів в тому, що ШІ перевершить розум людини і почне самостійно розвиватися з величезною швидкістю. Він навіть зможе досягти так званої сингулярності (моменту, з якого машини зможуть удосконалювати самі себе без сторонньої допомоги). Такий прогноз досить-таки спірне. Навіть не всі вчені з ним згодні. Однак те, що штучний інтелект буде розвиватися і далі, це реальність. Але в цьому випадку треба також пам’ятати про етичний бік проблеми (як і з ДНК).

Справа в тому, що штучний інтелект буде охоплювати все нові й нові сфери людської діяльності (економіку, охорону здоров’я, освіту, тощо). Зрозуміло, що прогнози повного знищення людства штучним розумом нереальні, однак ми повинні пам’ятати і розуміти, що ШІ існує, і він здатний кардинально змінити життя людини. Також цілком можливо, що якісь механізми, які управляються ним, в результаті технічних неполадок можуть вийти з-під контролю людей. У такому разі світова катастрофа неминуча. Це може коштувати життя багатьом людям або втрати величезних грошей. Сьогодні штучний інтелект – вірний помічник людини. Але багатьох вчених, а також широку громадськість хвилює, що ж станеться, якщо він стане розумніший людини?

10. Захоплення та освоєння інших планет

Якщо подивитися очима фантастів на майбутню експансію інших планет, то можна побачити дивовижні і захоплюючі картини. Багато вчені астрологи в своїх роботах неодноразово згадують про переселення цивілізації на іншу планету. Уявімо, що існують паралельні всесвіти. Але скільки їх? І сильно вони відрізняються від Всесвіту, в якій ми живемо? Існує реальна можливість колонізації планет за межами сонячної системи? І буде це відбуватися саме так, як описують фантасти?

Відповісти на такі запитання досить-таки складно. На ці і багато інших, не менш провокаційні, шукали і шукають відповіді більшість вчених-космологів світу. Навіть якщо на мить припустити, що колонізація інших планет можлива, з’являться компанії, які зможуть запропонувати послуги космічного туризму і гарантувати безпеку своїм клієнтам? А наслідки подібних подорожей взагалі непередбачувані.

Ми згадали лише про деякі труднощі, які постануть перед людством у майбутньому. Але якщо поміркувати і уважно оглянутися навколо, то можна знайти ще безліч всіляких проблем, які повинні хвилювати кожного з нас.

А як ти вважаєш, що можна зробити, щоб не допустити такого ходу подій?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code