12 порад, як вижити в непередбаченій ситуації

12 порад, як вижити в непередбаченій ситуації

Ми пропонуємо 12 порад для будь-якої непередбаченої ситуації, які одного дня можуть врятувати тобі життя. Навіть, коли ти не підозрюєш про небезпеку мозок дає ірраціональні сигнали, які віщують загрозу. Тому, обов’язково прочитай наші поради, щоб вони збереглися на підкірці.

1. Довіряй інтуїції

Не варто недооцінювати свою інтуїцію. Часто ми ще не встигаємо оцінити ситуацію, але мозок вже фіксує ознаки небезпеки і посилає сигнали. Тривога чи страх, що нібито виникають з нізвідки, насправді можуть бути викликані насувається небезпекою, яку ти ще не розпізнав. Тому, якщо ти раптово відчув подібні почуття в незнайомій місцевості, при контакті з кимось або в будь-якому іншому випадку – йди. Не бійся здатися дивним. Краще так, ніж насправді зіткнутися з чимось небезпечним.

2. Знай: будь-яку зброю згодиться

Якщо у тебе не виявиться під рукою справжнього зброї для самооборони можна використовувати абсолютно все, що підвернеться під руку. Гострі предмети типу ручки, уламки посуду або уламки меблів, пряжка ременя, що-небудь важке – підійде все.

3. При необхідності виявляй грубість

Якщо ти зіштовхнувся з незнайомцем, що явно не розуміє слова «ні», не соромся виявити грубість. Не дозволяй йому навіть наблизитися до тебе. Даючи зрозуміти, що тобі не потрібна компанія або допомогу, говори голосно, чітко. Зазвичай люди з недобрими намірами розраховують приспати пильність людини, проявляючи ввічливість. Але якщо інтуїція підказує тобі, що тут щось нечисто, та й завжди, коли на темній вулиці до тебе раптово підходить сумнівний тип, відразу отпугни його своєю впевненою позицією. Краще здатися надто грубим, ніж легкою жертвою.

4. Пам’ятай про базову заходи

Всі ці правила обережності придумані не просто так, і справді можуть врятувати тобі життя. Тому йди їм завжди і скрізь:

 • не втрачай пильність, коли один, і неважливо, чи йдеш по вулиці, сидиш в машині або заходиш в пусте приміщення;
 • не ходи вночі по вулиці в навушниках, або уткнувшись в телефон;
 • якщо часто пересуваєшся по нічному місту, носи з собою предмет, який можна використовувати для самооборони (перцевий балончик, що-небудь гостре тощо);
 • його варто тримати при собі і під час подорожі в незнайому місцевість;
 • не забувай про ліхтарик;
 • не «світи» цінними речами, а краще не носи їх з собою без зайвої необхідності;
 • завжди став машину на сигналізацію і перевіряй її, перш ніж сісти;
 • якщо є теоретичний ризик пограбування (ти в чужому місті чи зібрався на захід, де буде натовп народу), якусь частину грошей сховай в черевик: навіть якщо вкрадуть гаманець, ти не залишишся ні з чим;
 • по можливості не заходь з незнайомцем в порожній громадський туалет, ліфт та інші місця з обмеженим простором.

5. Будь обережний з незнайомцями

Як ми вже відзначили, зловмисники часто добре прикидаються, щоб підійти якомога ближче до жертви. Але видати їх може будь-яка дрібниця: неохайний або дивний зовнішній вигляд, постійно бігаючий погляд, сумнівні пропозиції, наприклад, пройти для чого-то за кут. Зайва ввічливість також може бути тривожним сигналом. Особливо коли ти вже сказав тверде «ні», а людина продовжує тебе вмовляти.

Запам’ятай, адекватна людина зрозуміє твою настороженість і не буде наполягати. А якщо співрозмовник підкреслено доброзичливо запевняє, що тобі нічого боятися і варто довіритися йому – тут щось явно щось нечисто. Будь дуже уважний і коли хтось іде за тобою по безлюдній вулиці. Якщо це насторожує, різко обернися та й подивися людині прямо в очі. Потім перейди вулицю, згорни, поміняй напрямок. Це зіб’є переслідувача з пантелику. А якщо він продовжить тебе переслідувати, закричи.

6. Тримай під рукою аптечку

Сподіваємося, ти не ігноруєш правило, що в машині завжди повинна бути аптечка, і контролюєш, щоб у ній були необхідні медикаменти та засоби надання першої допомоги. Також заведи звичку брати ті ж кошти в похід або подорож. Ніколи не знаєш, що саме тобі знадобиться.

7. Опануй самооборону

Хоча б базові прийоми. Краще вивчити їх і ніколи не скористатися, ніж в непередбаченій ситуації не знати, що робити. Але навіть якщо ти не вмієш добре битися, у разі необхідності не тушуйся. Намагайся будь-якими способами вивести нападника з ладу: лягайся, кусайся, щипайся. Повір, хороший щипок, наприклад в пахвову зону – це дуже боляче.

8. Постарайся зберігати самовладання

Якщо хтось озброєний взяв тебе в заручники, ні в якому разі не провокуй їх. Не кричи, не бийся, не ображай, не намагайся втекти. Зберігай спокій, поки не зрозумієш, які вимоги зловмисників. Якщо в твоїх силах виконати їхні умови, зроби це. Але якщо від тебе нічого не залежить, просто зберігай максимальне самовладання і зайвий раз не вступай в контакт зі злочинцями.

9. Використовуй прийом Геймліха

Якщо ти подавився, а поруч немає нікого, діяти потрібно швидко. Навіть якщо хтось є, не можна сподіватися, що ця людина зуміє правильно надати допомогу. А часу на виклик швидкої в такій ситуації немає. Кращий засіб від задухи – прийом Геймліха. Потрібно покласти кулак великим пальцем до тіла на живіт, між пупком і ребрами. Після чого долонею іншої руки різко і сильно натиснути на кулак. Ти також можеш перегнутися через будь-яку горизонтальну поверхню і натиснути на ту ж область усією своєю вагою.

10. Підсиль пильність на відпочинку

Тут діють ті ж правила що і в рідному місті, однак пильність потрібно подвоїти, а то й потроїти. Якщо подорожуєш один, будь дуже уважний і ніколи не розповідай першому зустрічному про це, а також не присвячуй нікого в особисті подробиці. Уникай неперевірених маршрутів, особливо в темний час доби. Май з собою кілька копій документів, не забувай класти цінні речі в сейф, якщо він є в твоєму номері.

11. Вивчи азбуку Морзе

Якщо ти не плануєш ніколи в житті виходити на човні у відкрите море, цей пункт не для тебе. В інших випадках знати, як передати сигнал SOS, включаючи своє приблизне місце розташування, вкрай важливо. Якщо ніякого зв’язку немає, сигнал лиха можна подати за допомогою відображають сонце предметів. Також перед будь-яким запливом переконайся, що в тебе є запас питної води, запасний одяг і аптечка.

12. Знай базові правила виживання

Невеликий шанс опинитися на безлюдному острові або в дикому лісі є у кожного, хто планує навіщо залишати своє рідне місто. Тому незайвим буде знати, як вижити, якщо ти один на один з природою:

 • ні за яких обставин не пий морську воду;
 • якщо немає джерела прісної води, можна зібрати дощову;
 • не їж, поки не переконаєшся, що у тебе є прісна вода: їжа провокує спрагу, від якої помирають швидше, ніж від голоду (без їжі людина може протриматися три тижні, без води – три дні);
 • також не вживай невідомі тобі рослини і гриби;
 • щоб не отримати тепловий удар, не довго перебували під відкритим сонцем;
 • заздалегідь вивчи хоча б один спосіб визначення сторін світла – по рослинах, зіркам або будь-який інший;
 • уважно вивчи землю на предмет слідів великих тварин, уникай їх стежок;
 • якщо в холодну пору року необхідно перейти воду вбрід, краще зніми одяг, щоб зберегти її сухою;
 • розвести вогонь можна тертям двох сухих паличок один про одного.

Це далеко не повний список правил, що допомагають вижити в будь-якій ситуації. Сподіваємося, що ні одне з них тобі не знадобиться. Але давай разом зробимо цей матеріал максимально корисним: пиши у коментарях свої поради з виживання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code