19 січня — свято Хрещення

19 січня — свято Хрещення

Цьому святу вже дві тисячі років. Саме стільки часу людство відзначає подію, коли проповідник Іоанн хрестив Ісуса в Йордані Христа.

Значимість цього відзначена навіть ісламом, згідно з яким, кожен смертний прийде в День Суду з гріхами, крім Ях’ї — Іоанна Хрестителя.

Хрещення називали Епифанией — явищем, або Теофанией — Богоявленням, так як Господь після нього став проповідувати, відкривши Себе Месією і Спасителем. А оскільки Бог — це вічний світ, то Хрещення називали святом Світел. Слово «хрещу» в перекладі з грецького означає «занурюю у воду».

Зрозуміти сенсу і важливості хрещення, не з’ясувавши значення води у Старому Завіті, так і взагалі в анатомії людини. Вода — Початок життя, саме з води за допомогою животворящого Духа відбулися всі живі істоти. Де немає води — там немає життя. А ми складаємося на 80% вологи. Увійшовши коли-то в Йордан, Боголюдина освятив собою води. З тих пір кожен рік в цей день вона стає нетлінною.

ТРАДИЦІЇ. Хрещення Господнє — одне з найважливіших свят християн. Йому передує день суворого посту — Навечір’я Богоявлення, або Водохресний святвечір. З давніх-давен у ніч під Водохреща співали пісні Богові і палили вогнища та факели у дворах, на вулицях, площах, перехрестях. Столиця Візантії, Константинополь, в такі ночі здавалася охоплені полум’ям. На Русі ж святкування Хрещення знаменував Хресний хід «на Йордань». Сміливці лізли в ополонку. Сьогодні цей звичай теж стає все популярнішим. Одні в крижаній воді купаються, щоб вилікувати фізичні недуги, інші бажають змити гріхи з душі.

ЯК ВСЕ БУЛО. До 30 років Ісус жив з батьками в маленькому місті Назареті. Допомагаючи старому Йосипа в плотнической роботі, Він нічим Себе не виявляв. Коли прийшов час почати служіння, Бог повелів пророкові Івана, що жив у пустелі, виступити перед народом з проповіддю покаяння і хрестити в Йордані всіх покаялись і бажали очиститися від гріхів. Місце, де Іван почав служіння, називалося «пустелею Іудейської», що лежала на західному березі Йордану і Мертвого моря. Прийшов до нього Ісус. І саме Іоанн першим зрозумів, що перед ним не простий чоловік…

Охрестившись, Ісус відразу вийшов з води. Йому не треба було сповідатися, як робили це інші ті, хто христяться ради, залишаючись у воді під час сповідання своїх гріхів. І тут, як свідчить Біблія, відкрилися небеса, і Дух Святий у вигляді голуба зійшов на Христа. Чому саме ця пташка? Іоанн Златоуст вважав голуба лагідним і чистим, як Дух Святий — Дух лагідності. Як Лис сповістила голубко про припинення потопу, принісши масличну гілку, так і під час хрещення Дух Святий голубом сповістив про можливості очищення від гріхів.

Джерело

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code