20 найперспективніших професій майбутнього

20 найперспективніших професій майбутнього

Багато людей досі вважають, що досить перспективні професії – юрист і економіст, а в цей час активно розвивається робототехніка, плануються польоти на Марс, а за допомогою 3D-принтерів можна друкувати не тільки об’ємні фігури, але і органи людей.

У зв’язку з розвитком нових технологій і напрямів експерти сформували список професій, які в майбутньому будуть перспективними.

Загальні тенденції і незамінні роботами професії

Роботи і штучний інтелект починають поступово конкурувати на трудовому ринку з людьми. Роботодавці, в тому числі і виробництва, позитивно оцінюють функціонал і можливості техніки, якої не потрібна зарплата, відпустка та лікарняний.

Тим не менш, експерти вироблені ряд спеціальностей, які найближчі десятиліття не замінить штучний розум:

  1. Медицина.
  2. Журналістика.
  3. Будівництво та нерухомість.
  4. Домашнє господарство.
  5. Персональні послуги.

Остання категорія «Персональні послуги» передбачає діяльність гувернанток, нянь, психологів та аналогічних фахівців. Також роботи не замінять служителів церкви.

20 спеціальностей майбутнього

1. Фахівець-дизайнер щодо створення ефективної віртуальної реальності

Попит на пристрої віртуальної реальності досить стрімко зростає. Експерти з технологій припускають, що люди будуть більше часу проводити у віртуальній реальності. Тому будуть затребувані дизайнери, що створюють антураж, у відповідності з уподобаннями споживачів. VR-девайси будуть використовуватися не тільки для розваг, але і для проведення дистанційних нарад і навіть для відвідування різних державних установ.

2. Фахівці з розробці етики у роботів

Вони будуть в ролі експертів-посередників між людьми і машинами. Завдання таких спеців – розробляти і впроваджувати етичні правила і норми, щоб людям було комфортно контактувати з роботами. Також фахівці будуть відбраковувати неякісні або потенційно небезпечні машини.

3. Екскурсоводи, які працюють в режимі онлайн

На думку експертів, у недалекому майбутньому віртуальні екскурсії витіснять звичні відвідування музеїв і пам’яток. До того ж, не доведеться їхати на екскурсію в іншу країну і стояти в черзі за квитками.

4. Фрілансери у сфері біологічних рішень і прогресивних розробок

Це специ, які проводять свої власні дослідження в галузі молекулярної біології. Є думка, що вони допоможуть вченим і доповнять їх наукові праці, наприклад, у розробці ліків від різних хвороб захворювань.

5. Експерти у сфері технологій «Смарт хаус»

Побутові речі все частіше і частіше оснащуються програмним забезпеченням для їх подальшої комфортної експлуатації. Тому будуть затребувані кадри, які вміють створювати і впроваджувати нові рішення для інтеграції побутових речей в системі «Розумний будинок».

6. Космічний екскурсовод

Вже через 10 років, за прогнозами вчених, космічний туризм не буде дивиною. Тому будуть потрібні космічні екскурсоводи, які зроблять перебування людей в космосі цікавим та комфортним.

7. Куратор з персональних даних

Представники науки прогнозують, що в майбутньому девайси будуть пов’язані з людським мозком. Тому можна буде створювати записи спогадів, роздумів, і планів, щоб ділитися ними з іншими людьми. Регулювати і модернізувати цей процес будуть спеціально навчені фахівці.

8. Відновники в’янучих природних екологічних систем

Через зростання населення Землі і промисловості ресурси планети будуть зменшуватися. Мова йде не тільки про корисних копалин, але і про флорі і фауні. Її відновленням і відтворенням займуться експерти, які відновлять у тому числі і вимерлі види тварин і рослин.

9. Розробник систем постійного живлення

Є ймовірність, що в майбутньому основним джерелом електроживлення буде сонце і вітер. Вчені знайдуть спосіб їх безперебійної роботи незалежно від погодних умов. Тоді і будуть потрібні фахівці, що забезпечують стабільну та коректну роботу систем постійного живлення.

10. Міський фермер


Такі фермери будуть озеленювати міста. Можливо в майбутньому, у великих населених пунктах з’являться власні місця для вирощування різноманітного врожаю, наприклад, на дахах висоток і фасадах будинків.

11. Дизайнер тіла

В майбутньому люди зможуть робити нескладну заміну тканин і навіть органів. Дизайнери тіла будуть допомагати людям формувати відповідні образи, щоб вони були такими, якими мріяли бачити себе в дзеркалі.

12. Фахівці з молекулярної дієті

Худнути буде реально на молекулярному рівні. Дієтологи будуть вивчати особливості організму кожного клієнта і розробляти для нього відповідну програму схуднення. Також за допомогою таких програм можна буде утримувати бажаний вагу і набирати його.

13. Лікар онлайн

Вже зараз законами деяких країн схвалені консультації з дипломованими лікарями в режимі онлайн. Вже через років 5 онлайн-прийоми замінять деякі звичні прийоми пацієнтів.

14. Організатори космічного туризму

Потрібні не тільки гіди, як ми вже говорили вище, але і організатори космічного туризму. Вони будуть підбирати тури і робити багато в чому ті ж заходи, що і звичайні туристичні фірми.

15. Цифрові лінгвісти

Завданням цифрових лінгвістів буде адаптація мови машин для його розуміння людьми. Фахівці будуть працювати з штучним інтелектом і робототехнікою, роблячи її зрозумілою для суспільства.

16. Експерти з реконструкції

З часом багато пам’ятки стануть аварійними. Підтримувати їх у нормальному стані будуть реконструктори з допомогою прогресивних технологій. В результаті не одне покоління зможе безпосередньо доторкнутися до культурних цінностей.

17. Фахівці з друку у 3D форматі

Звичайно, такі люди є і зараз. Але в майбутньому ця галузь буде розвиватися і стрімко розширюватися. Тому потрібні експерти, які з допомогою 3D-пристроїв зможуть створювати не тільки будівельні матеріали, але і цілі будівлі.

18. Виробники домашніх роботів

В майбутньому ця спеціальність стане ще популярнішим, ніж сьогодні. Роботом-пилососом вже ні кого не здивуєш, хоч він і істотно полегшує прибирання. Тому експерти візьмуться за виготовлення роботів, які зможуть взяти на себе набагато більше обов’язків по прибиранню та побутовим клопотам.

19. Планувальник успіху

Планувальники будуть складати плани досягнення успіхів індивідуально для кожного клієнта. З їх допомогою можна буде уникнути фінансових ризиків, промахів при веденні бізнесу і помилок у кар’єрі.

20. Тренери по інтелектуальному розвитку

З допомогою тренерів по інтелектуальному розвитку можна буде опанувати здатністю швидко і якісно читати, поліпшити пам’ять і т. д.

Змінюються не тільки роки, десятиліття, але і професії. Ще 100 років тому багато звичних для нас спеціальністю щиро б здивували людей минулого. Але світ не стоїть на місці, тяга людей до розвитку породжує нові види діяльності. Логічно припустити, що професії, які з’являться через сотню років, нас би так само вразили.

Як ти вважаєш, які ще можуть з’явитися професії в майбутньому? Поділися своїми припущеннями в коментарях.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code