3D-фільми шкодять здоров’ю

3D-фільми шкодять здоров’ю

Чим більше 3D-дисплеры і “об’ємні” кінофільми стають популярними, тим частіше надходять скарги користувачів на погане самопочуття після перегляду 3D-контенту.

Замість видовищ і гострих відчуттів деякі відвідувачі кінотеатрів відчувають головний біль, нудоту, запаморочення та дезорієнтацію. У зв’язку з цим медики акцентують увагу вчених і розробників на необхідності проведення цілого ряду додаткових досліджень.

“Після фільму у мене розболілася голова, ледве не знудило, було якось некомфортно. І ці відчуття не проходили годину або два. Було неприємно. Може тому, що я не звик до окулярів…”, – розповів один з глядачів.

Аналогічні скарги спостерігалися у багатьох після перегляду фільму “Аватар”, успіх до якого прийшов якраз завдяки 3-D технології. Деякі говорили про стрімке погіршення зору.

Правда, медики з цим не згодні. “Певна небезпека все ж є: якщо вас нудить, дивитися далі фільм ризиковано. Головний біль теж не є доброю ознакою. Ви можете відчувати все це. Однак про шкоду для очей мови бути не може”, – заявляє оптометрист Роджер Фелпс.

Подібні реакції організму лікарі пояснюють неприродним рухом очей, якого вимагає 3D перегляд. Коли ми бачимо зображення в такому форматі, наша зіниця безладно намагається вибрати позицію, в якій його буде зручно сприймати. За всіма правилами, глядач має фокусувати зір тільки на передній частині екрана, а не на комплексному зображенні.

Але в цьому випадку мозок вводиться в оману. Очі ніби коливаються між виконанням тих функцій, які були закладені природою і тим, чого від них вимагає 3D. Саме це і викликає перенапруження, мігрень і нудоту.

Втім, не все так погано. По-перше, більшість людей все ж можуть без проблем насолоджуватися об’ємними розвагами, а по-друге, технології йдуть вперед. Виробники і самі розуміють, що платити за неприємні відчуття ніхто не захоче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code