5 мов кохання: як зміцнити відносини і навчитися розуміти партнерку

5 мов кохання: як зміцнити відносини і навчитися розуміти партнерку

Щоб люди тебе розуміли, потрібно спілкуватися з ними мовою, яку вони знають. Ти ж не будеш пояснюватися на китайському з тими, хто говорить англійською. А якщо і будеш, розуміння вам не досягти. Те ж саме у відносинах. З дитинства у кожного з нас формується власний «рідну» мову любові. Це своєрідний шаблон поведінки, на підставі якого людина визначає, як виглядає любов. І суб’єктивно оцінює, цінує його обранець або обраниця.

Хтось бачить любов як постійні знаки уваги, подарунки. Для кого-то вона неможлива без взаємодопомоги. Інші не вірять в почуття партнера, якщо не чують від нього щоденних зізнань. А деяким людям необхідно постійно обіймати другу половинку. Кожне з цих проявів нормально. Але їх розбіжність у парі може призвести до недопониманиям і конфліктів.

Щоб краще розібратися в темі, радимо прочитати книгу Гері Чепмена «П’ять мов любові». Автор поділяє закоханість і любов. Перше, на його думку – це завжди тимчасовий сплеск емоцій, що рано чи пізно закінчується. Любов же Чепмен називає свідомою добровільним вибором. Вона передбачає дисципліну, бажання зробити щось для іншої людини, постійну роботу над відносинами і особистісний ріст.

Любити можна і без сильних емоцій, стверджує Чепмен. Якщо обидва партнери щиро зацікавлені в благополуччі, дотримуються інтереси один одного і намагаються порадувати – вона не закінчиться. А ось щоб цього навчитися, необхідно вивчити мову любові іншої людини. Потрібно зрозуміти чужий погляд на відносини, щоб прийти до гармонії в них. Гері Чепмен називає такі мови: дотики, слова, подарунки, час і допомогу. Розглянемо їх докладніше.

Дотики

5 mov kohannya yak zm cniti v dnosini navchitisya rozum ti partnerku 1 - 5 мов кохання: як зміцнити відносини і навчитися розуміти партнерку

Для тих, хто любить через призму дотиків, немає нічого важливіше тактильного контакту, слова завжди на другому місці. Саме через обійми, поцілунки, прогулянки за руку і тому подібне вони відчувають справжню близькість. Тактильні рецептори таких людей дуже чутливі. Вони і самі завжди намагаються доторкнутися до партнера, і ображаються, коли той цього не робить. Тому важливо завжди підтримувати фізичний контакт.

Слова

5 mov kohannya yak zm cniti v dnosini navchitisya rozum ti partnerku 2 - 5 мов кохання: як зміцнити відносини і навчитися розуміти партнерку

Теплі слова любові або підтримки важливіше всього для такої людини. Компліменти, похвалу, вдячність – якщо він не чує їх регулярно, то починає сумніватися в почуттях другої половинки. І навпаки, готовий гори звернути заради того, хто щиро хвалить і захоплюється його особистістю. Всього пара слів заохочення може вселити в людину, що говорить на цій мові, впевненість, надихнути на будь-які звершення. А от критика чи зауваження дають зворотний ефект: засмучують і пригнічують.

Подарунки

5 mov kohannya yak zm cniti v dnosini navchitisya rozum ti partnerku 3 - 5 мов кохання: як зміцнити відносини і навчитися розуміти партнерку

Для таких людей справжня любов проявляється в матеріальних речах: подарунки, квіти, красивих жестах. А ось відсутність сюрпризів навіть з незначних приводів їх засмучує. Щоб порадувати партнера, що говорить на такій мові, необов’язково витрачати величезні суми. Навіть недорогі штучки мають для нього величезною емоційною цінністю. Особливо, якщо вони зроблені своїми руками або піднесені просто так, без приводу. Важливий не подарунок, а увага – ніхто інший краще не усвідомлює цю істину. Час і зусилля, витрачені на сюрприз для другої половинки, якої близький мова подарунків, завжди окупається величезною вдячністю, захопленням і взаємністю.

Час

5 mov kohannya yak zm cniti v dnosini navchitisya rozum ti partnerku 4 - 5 мов кохання: як зміцнити відносини і навчитися розуміти партнерку

Частини людей важливіше всього просто бути зі своєю парою, гуляти, говорити, чимось займатися разом. Чим більше часу – тим краще. Але це повинно належати тільки двом. Важливо бути повністю в моменті, не відволікатися на інші справи і турботи, не поспішати. Бажання скоріше закінчити бесіду і зайнятися своїми справами обов’язково буде помічено такою людиною і образить його сильніше, ніж відсутність партнера. Також йому дуже важливо бачити розуміння власних переживань, почуттів. Щоб партнер був щиро зацікавлений в його житті, задавав питання, співчував. Але не давав повчання і поради. Вміння слухати, співпереживати, підтримувати – важливі якості для людини, яка бажає побудувати гармонійні стосунки з тим, хто цінує проведений разом час.

Допомога

5 mov kohannya yak zm cniti v dnosini navchitisya rozum ti partnerku 5 - 5 мов кохання: як зміцнити відносини і навчитися розуміти партнерку

Хтось любить справлятися з усіма справами і проблемами самостійно, але тільки не той, для кого допомога – головний мова любові. Така людина сам завжди готовий допомогти і чекає того ж від другої половинки. Допомога може стосуватися будь-яких сфер життя. Нерідко людина цілком може сам впоратися з завданням. Але йому набагато важливіше побачити, що партнер готовий зробити для нього. Якщо ж ігнорувати прохання другої половинки, що цінує допомогу, можна дуже сильно її образити.

Як знайти гармонію при різних мовах любові

У першу чергу варто дізнатися, якою мовою говориш ти. Так ти не тільки на крок наблизишся до розуміння своєї обраниці, але і зможеш донести до неї, що для тебе найважливіше в стосунках. Для цього проаналізуй, в які моменти ти відчуваєш себе коханим – коли тобі говорять компліменти, роблять подарунки або виконують за тебе побутові завдання? Задумайся, що ти робиш, коли хочеш показати свою прихильність. Потім зверни увагу, що ображає тебе найбільше – різкі слова або часте відсутність партнерки?

Відповівши на ці три питання, ти відразу зрозумієш, що є твоїм мовою любові. Далі спокійно, без звинувачень і тиску, розкажи дівчині, що це важливо для тебе. Підкресли, що будеш відчувати себе щасливішими, якщо вона буде частіше говорити тобі приємні слова, робити сюрпризи або допомагати в побуті. А потім попроси її дати відповіді на ті ж питання.

Прочитавши опис усіх п’яти мов, ви напевно зможете розібратися в тому, що для вас в пріоритеті. Проте найскладніше і найважливіше – потім постаратися побачити взаємовідносини очима іншої людини. А саме зрозуміти цінність того, що раніше здавалося дрібницею, і перестати ображатися на нібито неуважність другої половинки. І не забувати проявляти емоції саме так, як зможе зрозуміти їх коханий чоловік.

Напиши в коментарях, як ти ставишся до цієї теорії?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code