7 навичок високоефективних людей від Стівена Кові

7 навичок високоефективних людей від Стівена Кові

Для того, щоб стати успішною людиною, в першу чергу, необхідно стати ефективною особистістю. Для цього потрібно розвивати в собі певні якості, яких є досить багато. І визначити ступінь їх важливості досить складно. Але тим не менш є люди, які не тільки досягли у своєму житті великих результатів, але і хочуть поділитися своїм досвідом з іншими.

Одним з таких людей є Стівен Кові – американський викладач і консультант з питань організаційного управління, керівництва та управління життям. Автор кількох праць на тему особистої ефективності.

У 2011 році журнал “Time” назвав його книгу “7 навичок високоефективних людей” однієї з найвпливовіших по бізнесу.

У своєму творі автор у доступній тезовій формі розкриває суть цих 7 навичок. Стівен Кові всі навички визначає трьома параметрами: 1. Знання, що робити і з якою метою? 2. Вміння: як робити? 3. Бажання робити.

Для того, щоб успішно розвивати навички, необхідно використовувати всі три параметра. В першу чергу необхідно вивчити теорію, потім навчитися застосовувати її на практиці і зрозуміти мотивацію у використанні. Перші три навику, про яких піде мова, автор відносить до внутрішнього світу людини. Саме вони є основою характеру. Наступні три навику автор відносить до зовнішньої ефективності. А заключний – сьомий – об’єднує всі попередні навички.

Навичка 1. Бути проактивним

Проактивність – це свобода вибору людини. Кожен сам в змозі зробити вибір і нести відповідальність за свої вчинки. Проактивність – спосіб життя, коли людина не реагує на вплив зовнішніх чинників, а сам виявляється ініціатором впливів. Сам вибирає свої дії, випереджаючи вплив на себе. Бути проактивним означає, що людина пізнав свої внутрішні цінності і цілі, і діє у відповідності зі своїми життєвими принципами, формуючи умови і обставини. Успішним стає той чоловік, який не витрачає час на балаканину і не вірить, що на життя можуть вплинути сили “згори”. Він вирішує проблеми, виявляє наполегливість та ініціативу. Успішна людина знає, що для змін у зовнішньому світі необхідно щось змінювати у внутрішньому.

7 navichok visokoefektivnih lyudey v d st vena kov 1 - 7 навичок високоефективних людей від Стівена Кові

Навичка 2. Здатність бачити кінцеву мету

Цей навик передбачає створення та уяву того, чого людина прагне досягти. Будівельник починає з проекту, композитор записує на папері звуки, які існують в його уяві. Письменник має перед собою зразковий начерк майбутньої книги. Якщо людина усвідомлює свої дії, то він отримає чітке уявлення про те, куди йому прагнути далі. У нього сформується своя система цінностей, яка буде спрямовувати всі його дії і вчинки. Це можна буде вважати життєвою “дороговказною зіркою”, яка буде вказувати шлях до наміченої мети. Чітко бачити кінцеву мету – це запорука і основа ефективності.

Навичка 3. Спочатку робити термінові речі

Управління – це, в першу чергу, старанність, дисциплінованість і виконання кроків до поставленої мети. Однак треба пам’ятати, що головне – це рішення ключових проблем. Людина, яка хоче стати ефективним, повинен керувати своїм часом. Навчитися концентрувати свою увагу на головних проблемах. А все несуттєве відсувати на другий план. Необхідно зрозуміти відмінність між терміновим і важливим. Всі кроки до мети важливі, але термінове – те, що необхідно зробити зараз, у цю хвилину, не відкладаючи в довгий ящик. Також необхідно звернути увагу на підтримку рівноваги між бажаним кінцевим результатом і наявними ресурсами. Оцінити можливості: які ресурси і в якій кількості людина має в даний момент. Тверезий погляд на ситуацію допоможе відкрити нові перспективи і можливості.

Навичка 4. Мислення “Твоя перемога – моя перемога”

Цей навик можна охарактеризувати як особливий інтелектуальний стан розуму. Він перш за все спрямований на пошук взаємних та взаємовигідних рішень. Розуміння того, що для успіху і загальної перемоги необхідно співпрацю між людьми. Інакше можуть програти все. Якщо одна сторона не йде на компроміси, то Кові вважає – краще перервати проблемні відносини. І це бажано зробити на самому початку. Стосунки на взаєморозумінні і взаємовигідних умовах побудувати складно, але реально. Для цього необхідно бути наполегливим у вирішенні поставлених завдань. При цьому з увагою ставитися до інтересів і потреб учасників команди. Успішний чоловік повинен сформувати у себе переконання, що благ світу вистачить кожному.

7 navichok visokoefektivnih lyudey v d st vena kov 2 - 7 навичок високоефективних людей від Стівена Кові

Навичка 5. Зрозуміти спочатку, бути зрозумілим потім

Як не дивно, але кращі ідеї виникають не у тих, хто добре говорить, а у тих, хто вміє добре слухати. Для того, щоб стати високоефективним людиною, Стівен Кові радить вивчити і використовувати навички эмпатического слухання. Навчитися вислухати і зрозуміти іншу людини. При цьому відразу не варто озвучувати свою позицію. Звичайно, це не означає, що треба повністю погоджуватися. Важливо прагне зрозуміти свого співрозмовника, як серцем, так і розумом. Коли обидві сторони розуміють один одного, вони завжди можуть знайти спільну мову і прийти до обопільного рішення.

Навичка 6. Досягати синергії

Синергія – це процес формування творчої команди однодумців, стан згуртованості в колективі. Коли головне місце відводиться відносинам між людьми, то згуртованість і єдність можуть стати чимось більш важливим, ніж діяльність окремих особистостей. При цьому спільні рішення більш ефективні, ніж індивідуальні. Свої головні переваги синергія здатна виявити в самих складних, критичних ситуаціях.

Навичка 7. Вміти “заточити пилку”

Його можна зрозуміти, що ілюструє таким прикладом: уяви людини, який намагається спиляти дерево протягом декількох годин тупою пилкою. Але коли йому радять нагострити пилку, щоб працювати ефективніше, він відповідає, що на це немає часу. Адже йому необхідно пиляти! Погодься, що це абсурд. Суть цього досвіду полягає в тому, що необхідно регулярно оновлювати та вдосконалювати фізичні, духовні, інтелектуальні та соціально-емоційні якості своєї особистості. Це і є основний ресурс кожної людини.

7 navichok visokoefektivnih lyudey v d st vena kov 3 - 7 навичок високоефективних людей від Стівена Кові

Інформація була корисною? Поділись нею із друзями, давай разом ставати ефективніше!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code