8 життєвих принципів мільярдера Ілона Маска

8 життєвих принципів мільярдера Ілона Маска

Ілон Мак став відомим ще в 90-х роках минулого століття. Багато хто знає його як розробника програмного забезпечення, творця PayPal. Також його ім’я асоціюється з вдалими проектами в енергетиці та ракетобудуванні. Ще він є головним ідейним натхненником компанії Tesla.

Ми зробили добірку основних життєвих принципів Маска, які допомогли йому стати успішним.

1. Розвивати підприємницькі здібності потрібно з дитинства

Схильність до підприємницької діяльності виявилася у Маска ще в дитинстві. У десятирічному віці у нього з’явився свій власний комп’ютер, на якому він навчався програмувати. В 12 років він продав за 500 доларів першу свою розробку – відеогру «Blastar».

2. Вкладати гроші в інвестиції, а не збирати

Зароблені в юному віці гроші Ілон витрачав не на розваги, а вкладав в акції фармацевтичної фірми.

Свою першу компанію Zip2, яка спеціалізувалася на програмному забезпеченні, він продав через кілька років, заробивши на угоді 22 млн. доларів (7% від суми продажу).

Отримані кошти бізнесмен вклав у новий проект – X.com він був одним із його засновників). З цієї компанії, через час, зросла відома всьому світу система електронних платежів PayPal.

Маск в інтерв’ю говорить: «Я люблю приймати участь у проектах, які змінюють світ в кращу сторону. Інтернет зробив впевнений ривок вперед, а космос змінить світ ще більше, ніж що-небудь на Землі. Якщо люди зуміли полетіти в космос, то, ймовірно, там буде наше майбутнє».

8 zhitt vih princip v m l yardera lona maska 1 - 8 життєвих принципів мільярдера Ілона Маска

3. Йти на ризик, якщо є запасний план, і ніколи не здаватися

На початку 2000-х років бізнесмен засновує компанію SpaceX, головна мета якої – знизити витрати на космічні польоти. Також організація займається питаннями колонізації Марса.

«У сфері ракетобудування немає дійсно дорогих елементів. Справа в тому, що раніше в цій галузі були низькі показники ефективності та продуктивності»

Під час планування запуску ракет, Ілон розумів, що перші спроби можуть бути невдалими. Його вкладень у розмірі 100 млн. доларів вистачило на 3 запуску, але вони не вдалися.

Коли пригнічений невдачами колектив вирішив, що справі кінець, Маск заявив, що у нього є нові можливості для інвестицій і робота буде продовжуватися.

«Я ніколи не здаюся»

І, дійсно, четвертий запуск ракети пройшов вдало.

4. Покладатися на перспективні напрями

У 2003 році була заснована компанія Tesla, мета якої – заміна палива для автомобілів електрикою. Маск зацікавився такою перспективою і вклав свої кошти в розвиток компанії. На сьогоднішній день, він входить до складу ради директорів.

«Починати бізнес найкраще з нульової точки і виходити на великий ринок світанок його розвитку»

Tesla подолала непростий шлях на шляху до успіху, було чимало провалів. Коли компанія вже була готова приступити до серійного виробництва, на неї налетіли критики і репутація була зіпсована. Крім того, Tesla перейшла дорогу великим нафтовим компаніям, які явно не хотіли, щоб водії відмовилися від бензину.

Директора Tesla не здавалися і пішли на ризик вони взяли кредит у уряду США у розмірі півмільярда дол. з обов’язком погашення до 2022 року.

У 2009 році фортуна посміхнулася компанії – презентований автомобіль Tesla Model S здобув неймовірну популярність, і акції Tesla піднялися до 1 229 відсотків. В результаті борг перед США був погашений в 2013 році.

8 zhitt vih princip v m l yardera lona maska 2 - 8 життєвих принципів мільярдера Ілона Маска

5. Правильно розставляти пріоритети

Ще один напрямок, яке зацікавило бізнесмена, – сонячні батареї. Однак він розумів, що його одного не вистачить на всі сфери. Тому до цього проекту він підключив своїх двоюрідних братів, а сам зосередив свою увагу на SpaceX і Tesla.

Цей проект потрібен Маску, в першу чергу, не для отримання прибутку, а для зміцнення сфери серед інших і отримання нового досвіду.

6. Об’єднання проектів для ефективної взаємодії

Для підвищення ефективності Маск об’єднує деякі проекти. Наприклад, компанія SolarCity, яка спеціалізується на сонячних енергосистемах, виготовляє для Тесли электрозаправочное обладнання. Також SolarCity буде виготовляти сонячні системи для проекту Hyperloop, мета якого – створити новий вид транспорту.

8 zhitt vih princip v m l yardera lona maska 3 - 8 життєвих принципів мільярдера Ілона Маска

7. Трудитися 100 годин в тиждень

Своїм проектам Ілон приділяє 100 годин в тиждень. Коли його запитують про шляхи до успіху, він відповідає: «Потрібно багато і старанно працювати, і не 40 годин на тиждень, а всі 100. Тоді позитивний результат не змусить себе довго чекати. У результаті те, на що іншим людям потрібен цілий рік, буде виходити реалізувати за чотири місяці. Але якщо чоловік схильний до лінощів, йому краще бізнес не починати»

8. Важливо працювати не тільки багато, але і результативно

Весь тиждень у Ілона розпланована – в понеділок він відправляється в SpaceX, який знаходиться в Лос-Анджелесі, вівторок і середу він проводить в компанії Тесла (Сан-Франциско), в четвер він знову повертається в SpaceX, а п’ятницю присвячує студії дизайну Тесла і SpaceX в Лос-Анджелесі.

Варто відзначити, що Ілон Маск строгий начальник, який не любить лінь і халтуру. Його команда складається з креативних і талановитих людей, які розуміють і готові виконувати навіть найскладніші завдання.

Він цінує і поважає своїх підлеглих: «Можу з упевненістю сказати, що раніше я не бачив космічної компанії лучі; а все тому, що в команді зібралися талановиті люди, які згуртовано працюють над створенням ракет».

Незважаючи на суворість і високі вимоги, Ілон досвідчений та виважений керівник. З командою у нього налагоджено зворотній зв’язок – він прислухається до ідей і думку працівників.

Бізнесмен нерідко об’єднує кілька справ. Наприклад, він може вечеряти і відповідати на ділові повідомлення. Відпочинок в його робочий графік практично не включений. У перебігу дня він дозволяє собі робити невеликі перерви на 5 – 10 хвилин.

У Маска 5 синів, і навіть коли він проводить час з ними, то не забуває про роботу.

8 zhitt vih princip v m l yardera lona maska 4 - 8 життєвих принципів мільярдера Ілона Маска

І наостанок, головна порада від мільярдера: «Регулярно потрібно питати себе, як зробити що-то ще краще. Звичайно, не всім приємна самокритика, але повірте, вона буде стимулювати розвиватися далі!»

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code