Алкоголь подвоює шанси загинути в автокатастрофі

Алкоголь подвоює шанси загинути в автокатастрофі

Келих вина або пара келихів пива, випитих на вечірці в одного, можуть бути набагато небезпечніше, ніж ми думаємо. Нове дослідження показало, що навіть одна або дві порції алкоголю, випиті за шість годин до водіння автомобіля, збільшують ризик потрапляння в аварію. Всього лише пару тижнів тому міністр сільського господарства Італії заявив, що два келихи вина не можуть привести до аварії, проте дані італійських вчених свідчать про зворотне.

Доктор Стефано Ді Бартоломео (Dr Stefano Di Bartolomeo) і його колеги розглядали ефект алкоголю та вживання їжі, наданий на 326 водіїв, які надійшли в реанімацію після автомобільної катастрофи. Дослідники запитували у пацієнтів, чим вони займалися до аварії, а потім порівнювали ці дії з попереднім випадком водіння, не призвели до нещасного випадку. Оскільки споживання їжі також може уповільнити всмоктування алкоголю і зробити людей більш сонними, вчені брали до уваги, і цей фактор.

В цілому, вживання спиртного збільшувало ризик автомобільної катастрофи більш ніж у два рази, заявили вчені в своїй доповіді, надрукованому в журналі Public Health. Навіть одна або дві порції алкоголю за шість годин до водіння збільшували шанси нещастя в 2,17 разів. Більше трьох порцій алкоголю утраивали ризик аварії. Також, не виспались люди – ті, які спали протягом 24 годин перед аварією менше, ніж зазвичай, – вдвічі більше ризикували потрапити в автокатастрофу протягом двох годин після прийому їжі. А якщо чоловік пив, будучи не виспавшись, ризик аварії зростав утричі.

«Не слід піддавати сумніву думка про те, що після ситного обіду не варто сідати за кермо, поки не буде доведено протилежне», – написали вчені в своїй доповіді. Людям, які не проти випити скляночку пива чи вина, слід розуміти, що заборона водіння навіть після невеликої кількості алкоголю – це не істерія і не нагнітання обстановки, але правило, засноване на наукових даних. «Люди не повинні пити перед водінням. Прийом їжі, загалом, безпечний, якщо у вас не було проблем зі сном напередодні. В іншому випадку слід трохи відпочити перед тим, як знову сідати за кермо», – радять учені.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code