Анальгетики викликають залежність всього за три дні

Анальгетики викликають залежність всього за три дні

Безрецептурні анальгетики, які приймаю мільйони людей по всьому світу, здатні викликати залежність всього за три дні, стверджують вчені. Мова йде про препарати, що містять опіат кодеїн, таких як Нурофен та Солпадеїн. Поки що вони відпускаються без рецепта і традиційно використовуються для вгамування головного болю, болю при менструаціях і болях у спині.

Влада Британії офіційно заявили про тисячі залежних від таких препаратав для полегшення болю британців. Більшість з них «підсіли» на кодеїн, який міститься у таких препаратах, як Нурофен і Солпадеїн, випадково, причому жінки частіше стають жертвами залежності, ніж чоловіки. Занепокоєння про «прихованої наркоманії» змусило уряд вжити ряд заходів по врегулюванню проблеми. З наступного року усі упаковки таких препаратів будуть містити напис: «Викликає наркотичну залежність. Приймати не більше трьох днів поспіль». Без рецепту можна буде придбати не більше 32 пігулок за раз, проти нинішніх 100.

Всі ці кроки пішли за звітом парламентської групи по невірному вживання лікарських засобів, який висвітлив небезпеки, пов’язані з застосуванням ліків. Влада вважає, що в країні близько 32 тисяч осіб «сидять» на знеболюючих. Всі ці препарати містять кодеїн – опіат, пов’язаний з героїном та морфіном. Є приклади таких медикаментозних залежностей, коли люди приймають по 70 таблеток на добу, ставлячи під загрозу своє здоров’я і життя.

Симптомами відміни кодеїну є пітливість, дратівливість, нудота. Втім, цей вид наркоманії часто не помічається ніким, оскільки прийом знеболюючих на регулярній основі є соціально прийнятним дією. Лікарі часто не знають про проблему залежності, а пацієнти дуже соромляться шукати допомогу або боротися за таку необхідну їм підтримку. «Люди повинні отримати доступ до чіткої і прозорої інформації про кодеїновмісних препаратів. Вони повинні знати, як і коли застосовувати такі ліки, і як мінімізувати ризик для здоров’я. Якщо у вас виникли підозри, що ви залежні від знеболюючих – зв’яжіться зі своїм лікарем.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code