Анти-кокаїнова вакцина

Анти-кокаїнова вакцина

Імунізація експериментальної анти-кокаїнової вакциною призвела до суттєвого зниження кількості вживаного кокаїну у 38% учасників випробувань. Це перше вдале клінічне випробування вакцини, спрямованої на подолання наркотичної залежності.

Точно так само, як і вакцини від кору та грипу, анти-кокаїнова вакцина стимулює вироблення імунною системою людини антитіл. Але, на відміну від антитіл інфекційних захворювань, які руйнують або дезактивують агенти, що викликають захворювання, анти-кокаїнові антитіла приєднуються до молекул кокаїну в крові, не допускаючи їх потрапляння в мозок. Це, в свою чергу, призводить до блокування виробленого кокаїном ефекту ейфорії.

У випробуваннях, проведених вченими з США, брали участь 115 пацієнтів реабілітаційної програми заміщення метадоном, яких довільно розділили на дві групи. Перша група отримала вакцину, а друга – вакцину-плацебо. Учасники з обох груп отримали п’ять ін’єкцій вакцини протягом трьох місяців, а потім спостерігалися ще протягом такого ж періоду. Всі випробовувані також взяли участь у щотижневих терапевтичних тренінгах, присвячених запобіганню рецидивів. На додаток, добровольці здавали кров для виявлення в них антитіл до кокаїну і три рази в тиждень здавали аналіз сечі для контролю присутності в ній опіатів і кокаїну.

Кількість антитіл у пацієнтів варіювало, у 38% рівень антитіл виявився достатнім, щоб блокувати ейфорійну дію кокаїну. З 9 по 16 тиждень експерименту, коли рівень антитіл досяг свого максимуму, у тих учасників, хто отримував щеплення, в сечі знаходили набагато менше опіатів, ніж у тих, хто отримував плацебо. Випробовувані, у яких рівень антитіл виявився найвищим, найбільше знизили вживання кокаїну. Ніяких серйозних побічних ефектів лікування вакциною не викликало. «53% учасників з високим рівнем антитіл стримувалися від вживання наркотику більшу частину часу між 8 і 30 тижнем експерименту. Серед учасників з низьким рівнем антитіл утримуватися в цей час змогли лише 23%», – розповів провідний автор дослідження Томас Костен (Thomas Kosten) з Медичного коледжу Бейлор в Х’юстоні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code