Антибіотики руйнують кишкову флору

Антибіотики руйнують кишкову флору

Кишкова мікрофлора тісно взаємодіє зі слизовою оболонкою кишки. Широко відомо, що в нашому кишечнику живе безліч корисних бактерій. Антибіотики, принаймні, тимчасово, порушують цей нормальний баланс. Але неясно, які антибіотики найбільш руйнівні, і швидко відновлюється флора після їх втручання.

Дослідження на мишах, проведений в Університеті Мічигану, показало, що на наших невидимих помічників в кишечнику можуть сильно вплинути два різних види антибіотиків. В одному з випадків армада «хороших бактерій» не відновилася до початкового стану навіть багато тижнів після відміни антибіотиків. Ці дані допоможуть ефективніше підбирати антибіотики, і мінімізувати побічні ефекти, такі як діарея. Також вчені зможуть краще розуміти і лікувати запальні захворювання кишечника, якими страждають, за деякими даними, до половини американців.

Мишам, у яких зазвичай після народження розвивається багата мікрофлора, було дано або цефоперазон (цефалоспорин широкого спектра дії), або набір з трьох антибіотиків (амоксицилін, вісмут і метронідазол). Вчені зафіксували зміни у флорі кишечника негайно після початку прийому антибіотиків і через шість тижнів після їх відміни. «Обидва типи лікування мали істотний вплив на мікрофлору кишечника», – розповідає автор дослідження, доктор Винесент Б. Янг (Vincent B. Young). «Але у тих мишей, яким дали цефоперазон, флора в норму так і не повернулася. У тих, хто отримав набір, флора здебільшого відновилася, але не до кінця», – продовжує вчений.

Тим не менш, команда Янга виявила, що спілкування мишей один з одним призводило до оздоровлення флори навіть у разі тяжких ушкоджень. Так, у деяких мишей, які отримували цефоперазон, флора відновилася після приміщення до них в клітку здорових особин. Це не дивно, оскільки миші мають властивість поїдати фекалії своїх сусідів по клітці. Можна вважати, що до людей це не підходить, проте було проведено експериментальне лікування діареї, викликаної антибіотиками, із застосуванням «фекальних елементів». Хоча таке лікування виглядає дещо відштовхуюче, результат був видатним, заявив Янг. В цілому ж дані дослідження вказують на те, що приймати антибіотики слід з обережністю і тільки за призначенням. Повторні курси антибіотиків можливі тільки під наглядом медичного персоналу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code