Антидепресанти впливають на якість сперми

Антидепресанти впливають на якість сперми

Як показали результати дослідження американських учених, у чоловіків, що приймають антидепресанти, може бути понижена здатність до зачаття.

Дослідження групи учених з нью-йоркського медичного коледжу при Корнельському університеті було опубліковано в журналі New Scientist.

У ході експериментів порівнювалися зразки сперми 35 здорових чоловіків, спочатку не приймали препарати для лікування депресії та тривожних розладів, а потім пройшли курс лікування антидепресантами.

При аналізі зразків сперми за допомогою мікроскопа рухливість сперматозоїдів у чоловіків до початку прийому ліків і після курсу лікування була практично однаковою.

Однак аналіз на рівні ДНК показав інший результат. У спермі чоловіків, протягом місяця приймали антидепресанти, кількість клітин з пошкодженою структурою ДНК доходило до 30%.

Вчені вказують на те, що певна кількість пошкоджених клітин існує в спермі будь-якого здорового чоловіка. Однак до початку прийому препаратів частка таких клітин у учасників дослідження становила лише 13,8%.

Точної відповіді на питання про те, наскільки сильно прийом препаратів для лікування депресії знижує здатність до зачаття, поки немає.

Однак спостереження за пацієнтами, що проходили процедуру штучного запліднення, показали зниження шансів на запліднення яйцеклітини сперматозоїдом чоловіки, в спермі якого істотна кількість клітин з пошкодженою структурою ДНК.

На думку старшого викладача Шеффілдського університету Алана Пэйси, дослідження американських вчених демонструє “спорадичний ефект прийому антидепресантів на якість сперми”.

Зростання кількості клітин з пошкодженою структурою ДНК викликає занепокоєння, але різні дослідники поки не можуть зійтися в думці, яке максимально допустима кількість таких змінених клітин”, – вважає Пэйси.

Доктор Ендрю Маккаллок з британської організації Mental Health Foundation вважає, що приводів для серйозних побоювань приймають антидепресанти чоловіків поки що немає.

Однак Маккаллок нагадує, що, як і будь-яких сильнодіючих препаратів, у подібних ліків завжди є побічні ефекти, деякі з яких ще не вивчені до кінця. Тим же, хто хоче знизити ризик від медикаментів, лікар радить подумати про психоаналітичної терапії або альтернативні методи лікування депресії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code