Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

За всю історію людства кінець світу очікувався сотні разів. І завжди жителі Землі завмирали в очікуванні цього «години Х». Чекали його навіть люди давнини.

Висувається безліч всіляких причин і гіпотез з приводу кінця світу. Пропонуємо тобі кілька найпопулярніших версій. І тобі вирішувати, в яку з них повірити.

Загроза з космосу

apokal psis koli nastane k nec sv tu 1 - Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Любителям фантастики не дає спокою таке природне явище, як падіння метеорита. Вони постійно говорять про те, що 65 млн років тому саме метеорит гігантського розміру знищив динозаврів. А наступна подібна подія може знищити все людство. І в той же час ні один телескоп, спрямований в навколоземний простір, не підтверджує, що який-небудь космічний об’єкт може нанести серйозної шкоди. Також вчені-астрономи не змогли досі виявити і фантастичну планету Нібіру, з якої нібито може відбутися зіткнення.

Магнітне поле Землі

apokal psis koli nastane k nec sv tu 2 - Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Ще одна популярна версія – зміна магнітного поля Землі. На думку фахівців, це явище дуже ймовірно. Південний і північний магнітні полюси вже мінялися місцями 780 тис. років тому. По ряду деяких даних наступна інверсія має відбутися десь в 2021 р. При цьому процес вже йде повним ходом. Підтвердженням цього є те, що відбувається з тваринами: з-за зміщення магнітного поля збиваються з шляху перелітні птахи, куди діваються рої бджіл і викидаються на берег морські мешканці (в основному кити). Інверсія небезпечна не тільки тим, що стрілка компаса буде показувати неправильний напрямок. Страшно те, що у цей період Земля втратить здатність захищати все живе від небезпечного випромінювання з космосу. А це призведе до вимирання життя на планеті.

Парад планет

apokal psis koli nastane k nec sv tu 3 - Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Виходячи з цієї популярної версії, основні планети нашої Сонячної системи займуть положення по одну сторону від Сонця поруч один з одним. Це явище з області астрономії трапляється кілька разів на століття. Наприклад, в травні 2011 р. в параді брали участь такі планети, як Венера, Марс, Меркурій, Уран і Юпітер. Ймовірна і більш рідкісна комбінація: всі планети, в тому числі і Земля вишикуються в одну шеренгу. На одному її кінці виявиться Сонце, а на іншому – яка перебуває в центрі нашої галактики чорна діра Стрілець, випромінююча дуже потужні рентгенівські промені. Хоча подібне явище науково не підтверджується, проте теоретично випромінювання, досягнувши Землі, може вивести з ладу мобільний зв’язок, радіостанції, супутники і всі електронні пристрої. На організм людини це не вплине, проте жителі планети тимчасово можуть опинитися без електрики.

Суцільна пітьма

apokal psis koli nastane k nec sv tu 4 - Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Оракул з монастиря Гьяндрек (Тибет) передбачив явища, які за своєю епічності набагато перевершують зіткнення з фантастичною планетою Нібіру. Картини, які описав лама, являють собою техногенну катастрофу і космічні катаклізми одночасно. І навіть з елементами зомбі-апокаліпсису. У заяві, нібито зроблену оракулом, говориться: «Земля почне проходити через галактичну нульову смугу. Настане повна темрява і тиша. Відключаться електрика і зв’язок. Темрява буде супроводжуватися спалахами світла, а також грою світла і тіні. Часом може здаватися, що навколо бродять фігури, ніби мертвяки встали з гробів». Імовірно, це кінець світу триватиме приблизно місяць-півтора. Його можна пережити, якщо запастися водою і їжею. А також закритися в хаті і затемнити вікна. Офіційні представники буддійської організації оголосили провісника шарлатаном.

Науковий колапс

apokal psis koli nastane k nec sv tu 5 - Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Сучасні наукові гіпотези знищення планети бувають настільки вигадливі й неймовірні, що можуть змусити панікувати надмірно вразливих і довірливих людей. Одна із таких гіпотез – страпельки – «дивні крапельки» (англ. stranglet). Нібито ці частинки швидко збільшуються і здатні досягати величезних розмірів. А при зіткненні з іншими частинками можуть і перетворювати їх в страпельки.

Ще одна псевдонаукова, фантастична теорія кінця світу – це закінчення часу. Чи Не правда, смішно? Нібито час поступово вмирає, перетворюючись в темну матерію. Цей процес з кожною секундою прискорюється.

Ну і звичайно ж, всім відомий і гучний великий адронний коллайдер, прискорювач частинок. Він був відкритий в 2008 р. Всі чекали від нього створення чорної діри, яка засмокче в себе і сам коллайдер і всю планету. Але представники Європейської ради з ядерних досліджень заспокоїли громадськість – цього не станеться.

Страшний суд

apokal psis koli nastane k nec sv tu 6 - Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Багато фаталісти і віруючі вважають, що причина кінця світу може бути суто релігійною. І це не дивно. Адже будь-яка світова релігія пророкує кінець світу і багато в чому їх передбачення мають схожість. У Корані йдеться про бурях і землетруси. А іудаїзм говорить про страшний суд, якому передує темрява, град і повінь. Згідно релігії індуїзм, відбудеться пралая – «руйнування», якевідбувається кожні 306 млн років і триває 4,3 млрд років. А один раз в 311 трлн років настає махапралая – «повне руйнування». Потім же все повертається до колишнього порядку. Якщо врахувати, що 51% населення планети є віруючими, приблизно стільки ж вірять у загробне життя, то саме релігійні версії апокаліпсису користуються найбільшою популярністю. Практично всі віруючі люди їх сприймають як факт.

Прихід Спасителя

apokal psis koli nastane k nec sv tu 7 - Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Приголосної християнським вченням, кінець світу настане з другим приходом Ісуса Христа на землю. Бог забере з собою всіх віруючих у Нього на небеса, а невіруючі – зникнуть назавжди. І віра в Ісуса як Спасителя – є ключовим моментом. Дана версія вселяє надію, адже без віри людина не здатна існувати. А якщо він має надію на порятунок від смерті – тоді його життя набуває зовсім інший зміст.

Пришестя грозного Ктулху

apokal psis koli nastane k nec sv tu 8 - Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Коли мова йде про релігійному вченні, то апокаліпсис викликаний гнівом божим. Інша справа – всілякі міфи. Тут за кінець світу відповідають безліч злих міфічних істот. Згідно скандинавської міфології – це вовк Фенрір, який разом з морським змієм, царицею загробного царства, богом підступності Локі, а також вогненним велетнем поглинуть сонце і знищать землю. Це станеться в день Рагнарека – загибелі богів. Подібні фантастичні сюжети знайдуться в легендах багатьох народів світу.

А що стосується сучасної міфології, то тут мова йде про такого персонажа, як Ктулху. Це звір світів, який до пори до часу дрімає на дні світового океану. Легенда була придумана в 1928 р. письменником Говардом Лавкрафтом. Лавкрафт поєднав готичний жах і наукову фантастику, створивши світ немислимих тварин і чудовиськ. При цьому Говард не був божевільним містиком. Він до своїх монстрам ставився з гумором і був атеїстом. Подібні творіння були для письменника виключно засобом заробітку. На початку нинішнього століття Ктулху знову з’явився на арені. Зараз це один з найбільш відомих інтернет-персонажів.

Екологічна катастрофа

apokal psis koli nastane k nec sv tu 9 - Апокаліпсис: коли настане кінець світу?

Останнім часом на нашій планеті відбулися незворотні природні зміни. І, на жаль, не в кращу сторону. Істотно змінюється клімат. Якщо раніше про глобальне потепління і льодовиковому періоді згадували лише фахівці цієї галузі, то зараз про це говорять усі. Хоч Земля і являє собою саморегулюючу систему, яка підтримує екологію в стані, необхідному для життя людини, перенаселення планети і забруднення навколишнього середовища призводять до катастрофічних наслідків. За останні роки клімат змінювався настільки швидко, що збільшення температури не відчути просто неможливо. За розрахунками фахівців, найближчим часом температура підвищиться на 5-8 градусів і це може призвести до того, що частина суші у багатьох регіонах буде непридатна для життя людини. З’явиться ризик виникнення посухи, ураганів і повеней.

А зі збільшенням росту населенияповсеместно буде відчуватися нестача їжі та питної води. Значна частина Європи перетвориться в пустелю. Площа льодів в Арктиці зменшиться, і надалі в цьому регіоні з’являться міста і завирує життя.

Проте вчені не вважають, що подібна ситуація неминуча. Світове співтовариство ставить своєю метою не допустити підвищення температури більш ніж на 2-3 градуси. А що стосується забруднення навколишнього середовища, багато країн розробляють програми щодо запобігання цього негативного явища. Це програма ТАСІС Європейського Союзу, Програма Розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН), Програма з навколишнього середовища ООН (ЮНЕП) та інші.

Трохи цікавої хронології кінця світу

1492 р. – за візантійським літочисленням в цьому році закінчився термін існування світу.

1688 р. – «годину Х» за розрахунками математика, винахідника логарифмів з Шотландії Джона Непера.

08.05.1774 р. – парад планет – Марса, Венери, Меркурія і Місяця – і апокаліпсис за припущенням голландського священика Елко Алта.

12.11.1833 р. – в історії Землі випав самий сильний метеоритний дощ. Населення Північної Америки вирішило, що це кінець світу.

02.02.1962 р. – «годину Х» за розрахунками вчених астрологів з Індії.

29.04.1980 р. – в очікуванні ядерної війни члени американської секти Багаї побудували собі притулку в гірських районах.

11.08.1999 р. – сонячне затемнення і загибель Землі згідно з пророцтвом Нострадамуса.

2000 р. – передбачуваний вихід з ладу всіх комп’ютерних мереж.

2008-2010 рр. – кілька етапів запуску великого адронного коллайдера. Кожен запуск був загрозою виникнення чорної діри, яка могла затягнути в себе всю планету.

2036 р. – передбачуване зіткнення з астероїдом Апофіс 99942.

2060 р. – апокаліпсис, розрахований Ісааком Ньютоном.

3797 р. – точний час кінця світу за пророцтвом Нострадамуса.

За всю історію розвитку людства неодноразово очікувався кінець світу. Один тільки 2000 рік налічував не менше п’яти можливих «сценаріїв». Астрологи і футурологи постійно пророкують парад планет, зіткнення з астероїдом, вихід з ладу комп’ютерних мереж, включаючи оборонні та космічні, і навіть ядерну війну. І задовго до фатальної дати люди починають посилено запасатися продуктами, сірниками та іншими предметами першої необхідності. А деякі навіть будують бункери і бомбосховища. І хоч поки що прогнози не виправдалися, розслаблятися не варто. На планеті існує безліч екологічних та техногенних проблем, які можуть призвести до сумних наслідків.

А ти віриш в пророкування про кінець світу? Що з перерахованого може стати реальністю?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code