Арахіс – смачно і не тільки

Арахіс – смачно і не тільки

Напевно, майже кожна людина знає основні продукти, що вважаються “корисними для здоров’я”. Звичайно, це фрукти і овочі, а також рибні страви, багаті необхідними для організму речовинами. Але, виявляється, є ще одна категорія харчових продуктів, яка приносить нашому здоров’ю не меншу користь, але про яку дієтологи весь час забувають, прирівнюючи її до “баластної їжі”. Мова йде про… горіхах, зокрема – про арахісі.

Як показали дослідження, проведені в Університеті штату Флорида, арахіс украй багатий антиоксидантами – речовинами, що захищають клітки організму від дії небезпечних вільних радикалів. В першу чергу антиоксидантними властивостями володіють містяться в ньому поліфеноли – сполуки, близькі за хімічною структурою до антиоксидантною компонентів червоного вина, роблять його одним з найбільш ефективних засобів для профілактики серцево-судинних захворювань. До речі, як виявили вчені, після підсмажування арахісу вміст у ньому поліфенолів збільшується на 20-25 відсотків, тобто горіхи стають ще більш корисними для здоров’я. А якщо порівняти арахіс по вираженості антиоксидантної дії з іншими продуктами, то виявиться, що він поряд з суницею і ожиною поступається лише гранату, що є визнаним лідером за змістом речовин-антиоксидантів.

Втім, слід зазначити, що вчені не рекомендують зловживати арахисов. Так, звичайно, він, як і інші продукти з високим вмістом антиоксидантів, захищає від різних захворювань, пов’язаних із впливом на організм вільних радикалів – наприклад, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, передчасного старіння і злоякісних пухлин. Але при цьому, на відміну від тих же овочів і фруктів, арахіс досить калорійний, і його активне споживання може привести до появи надмірної ваги або навіть розвитку ожиріння, повідомляє КМ. Так що не забувайте про це і намагайтеся дотримуватися почуття міри.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code