Арифметика здорового серця

Арифметика здорового серця

Вираз “сердечний друг” можна трактувати і як “друг серця”. Непогано, якщо б кожен став сердечним другом самому собі.

Це треба робити!

1 стакан червоного виноградного соку в день захистить від інфаркту.

Дослідники встановили: він запобігає закупорці коронарних судин, що живлять серце, тромбами, а заодно на 75% знижує активність кров’яних пластинок – тромбоцитів, тоді як застосовувана для цієї мети ацетилсаліцилова кислота ефективна лише на 45%.

2 склянки молока запобігають серцевий катастрофу.

Протягом 22 років американські вчені спостерігали за 3150 емігрантами з Японії у віці від 55 до 68 років. І виявилося, що ті з приїжджих, хто щодня випивав 2 склянки нежирного молока, страждав від захворювань серцево-судинної системи в 2 рази рідше за тих, хто ігнорував цей корисний продукт.

3 рази в день серця і судин потрібні продукти, багаті вітаміном Е (овочі, сир, сир, боби, олія).

11 тисяч американців старше 67 років, зберігались на якісному подібної дієти, розробленої Національним інститутом геронтології, у 2 рази рідше скаржилися на хвороби серця порівняно з однолітками, які були не такі перебірливі в їжі.

4 шматочка риби в тиждень на 44% зменшать ризик померти від інфаркту міокарда.

Це з’ясувалося в ході грандіозного медичного експерименту, коли за здоров’ям 2 тисяч осіб різного віку лікарі спостерігали протягом 30 років. На користь дарів моря свідчить і “гренландський феномен”: незважаючи на велику кількість тваринного жиру і білка в раціоні, у приморських жителів цієї країни вкрай рідко зустрічаються серцево-судинні захворювання.

5 волоських горіхів в день подовжать життя на 7 років.

До подібного висновку прийшов професор Гаррі Фрезер з Каліфорнійського університету (США). Його дослідження показали, що до складу волоських горіхів входять речовини, які захищають серце і судини від шкідливого впливу холестерину.

6 сходових прольотів, подоланих вранці і ввечері, в 3 рази зменшать ймовірність серцевого катастрофи.

“У кожного з нас не одне серце, а 600!” – затверджує білоруський вчений Н. В. Аринчин. Роль так званих периферичних сердець виконує скелетна мускулатура, головним чином м’язи ніг. Діючи за принципом нагнетающе-присасывающих насосів, вони допомагають перекачувати венозну кров і полегшують роботу міокарда.

7 чайних ложок малинового варення в день вже за півроку зміцнять коронарні артерії в 2,5 рази.

Високий вміст вітамінів С і Р, зміцнюють стінки судин, а також саліцилової кислоти, нормалізує згортаючу систему крові, робить малину гідною і абсолютно безпечною заміною аспірину, який призначають для профілактики утворення тромбів, а також при загрозу інфаркту і інсульту. Крім того, у малині багато калію, корисного для серця, і міді, яка захищає його від стресу.

8 бананів у тиждень нормалізують серцевий ритм.

Пульс зашкалює після неприємної розмови, підйому по сходах або короткої розминки на біговій доріжці? З’їжте 1-2 банана. Це забезпечить нервову систему необхідною енергією, посприяє збереженню білкових сполук у серцевому м’язі, відновить баланс калію і заспокоїть прискорене серцебиття.

14 апельсинів в тиждень захистять серце від стресу і вірусів.

У цитрусових міститься вітамін С, а також особливі речовини – біофлавоноїди, що допомагають організму його засвоїти. М’якоть апельсинів містить пектин та інші природні полісахариди, що зв’язують іони важких металів і радіоактивних елементів. 2-3 апельсина в день захистять серцево-судинну систему від несприятливих екологічних факторів.

Те ж відноситься і до мандаринам: вони багаті речовинами, поліпшують обмін речовин і рятують тіло від зайвих кілограмів, а серцевий м’яз – від надмірного навантаження. Особлива шана – грейпфрутам! Своїм трохи гіркуватим вишуканим смаком вони зобов’язані наргинину – біологічно активного з’єднання, знижує артеріальний тиск, рівень холестерину і захищає від інфаркту.

13 кг зайвої ваги розтануть за 2 роки без особливих зусиль з вашого боку і з користю для серця.

Огрядні люди в 4 рази частіше страждають від інфаркту. Між тим досліди, проведені англійськими фахівцями, показали: якщо людина з масою тіла 90 кг, не змінюючи звичного раціону, буде щодня проходити у швидкому темпі всього лише 2,5 км, за 2 роки він схудне приблизно на 13 кг.

9 куплетів, заспіваних вранці і ввечері, застрахують від нападу стенокардії.

“Легко на серці від пісні веселої” – не поетична метафора, а науковий факт. Статистика свідчить: оперні співаки чи хористи живуть як мінімум на 15 років довше представників інших професій. Коли людина співає, інтенсивно працює не тільки його голосовий апарат – активізується кровообіг у малому (легеневому) колі кровообігу, забезпечуючи посилений газообмін і доставку кисню до серцевого м’яза і всім іншим органам і тканинам.

10 хвилин молитви або читання мантр в день благотворно впливають на міокард.

Італійські вчені знайшли медичне підтвердження разючого факту: коли ченці моляться і беруть участь у богослужінні, сповільнюються процеси старіння. Виявляється, ритмічна мова молитов і монотонні наспіви мантр синхронізують біоритми серця і дихання, оздоровлюють і омолоджують організм.

Це стосується не тільки служителів культу. 23 добровольцям, не знаючим стародавніх мов, вручили незрозумілі їм священні тексти, записані знайомими літерами. Одні молилися з чотками (підсилюють лікувальний вплив ритмічної мови) по-латині, інші читали мантри на санскриті. Повторювати їх належало від 50 до 150 разів. Досліджували порівняли пульс і кількість вдихів під час експерименту, звичайного розмови і дихальної гімнастики. У середньому звичайна людина робить 14 дихальних рухів у хвилину, тренований – 8, а вимовляє молитву – всього 6! Таке дихання медики вважають більш глибоким і економічним, а оскільки легеневий ритм тісно пов’язаний з серцевим, серце починає битися спокійніше і рівніше.

А ось це не варто…

11 професій людині не по серцю.

Міжнародні дослідження виявили зв’язок між сферою діяльності пацієнта і розвитком атеросклерозу, що уражає серцево-судинну систему. У групі ризику – люди, чия робота пов’язана з постійним і значним психоемоційним напруженням: космонавти, шахтарі, поліцейські, льотчики, авіадиспетчери, керівники виробництв, банків, фірм, менеджери, журналісти, стоматологи, робітники, які трудяться біля конвеєра, і водії. Останні відчувають хронічний стрес не тільки із-за непередбачених ситуацій, що виникають на дорозі.

Будь-яке збільшення швидкості на дорозі – це стрес, неважливо, хто за кермом – професіонал або “чайник”.

При швидкості 50 км/ч пульс водія в середньому дорівнює 73 уд/хв, при 70 км/ч – вже 79 уд/хв, при 80 км/год – 85 уд/хв, а при 100 км/год піднімається до 97 уд/хв.

12 сигаретних затягувань на 5% збільшують навантаження на серце.

З кожною затяжкою коронарні артерії звужуються, пульс зростає на 8-10 уд/хв, організм позбавляється 10 мг вітаміну С, життєво необхідного для зміцнення стінок кровоносних судин. Нікотин збільшує потребу тканин у кисні і різко зменшує його доставку, підвищує здатність згущуватися крові і сприяє утворенню тромбів, в тому числі і в судинах серця. Чадний газ, що присутній у тютюновому димі, у 2-3 рази прискорює розвиток атеросклерозу і змушує серцевий м’яз відчувати постійний дефіцит кисню – по суті справи страждати від задухи.

Текст Ірина КОВАЛЬОВА

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code