Біологічне виправдання 8-годинного робочого дня

Біологічне виправдання 8-годинного робочого дня

Циркадний ритм зумовлює активність ссавців щодо часу доби. Відомо, що деякі гени включаються лише один раз протягом 24-годинного циклу. Вчені з Медичної школи Пенсільванії виявили гени, що діють одноразово кожні 12 або 8 годин, що вказує на програмування більш коротких циклів циркадного ритму.

Аналізуючи активність гена в печінці мишей щогодини протягом 48 годин, вони також знайшли в 10 разів більше генів, керованих добовим циклом.

Це відкриття допоможе визначити вплив циркадного ритму на розвиток серцево-судинних патологій, порушень обміну речовин, раку і старіння.

Для розкриття коротких коливань команда на чолі з Джоном Хогенешем виділила РНК у печінці мишей. Аналіз показав більше 3000 генів, що беруть участь у циркадному ритмі, які складають всього 4% від загального числа генів в печінці. Також 260 генів були виражені на 12-годинному циклі і 63 гена під час 8-годинного циклу. Подібну активність вчені простежили в інших п’яти тканинах.

«12-годинні гени передбачили сутінки і світанок. Вони дійсно позначаються на організмі і стан розуму. Будь-яка людина, у якого є маленькі дитина, знає, що в цей час діти плачуть», – говорить автор дослідження. Зміна генної експресії, якої готує тварин до поведінкових і фізіологічних змін, що супроводжують перехід від світла до темряви.

«У нас також є дані по 8-годинним ритмам», – говорить автор, їх наявність означає біологічну схильність до 8-годинним циклом».

Паралельні експерименти, використовують зразки РНК з однакових клітин, вказали тільки на 24-годинний ритм, кажучи про те, що деякі стимули передаються по всьому організму, а іншими управляє безпосередньо клітина.

Харчування, найімовірніше, піддається вираженню 12-годинних генних сплесків. Миші вживають 20 % калорій з добового раціону, прокидаючись в сутінках, коли починає працювати ген. Коли вчені змінили час годівлі, один 12-годинний пік зник, зате з’явився інший. «Ми виявили автономне циркадное вираз білка протягом 24 годин, який не змінюється при зміні часу годування», – говорить Хогенеш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code