Багаторазовий дентальний рентген може провокувати розвиток раку

Багаторазовий дентальний рентген може провокувати розвиток раку

Практично кожному, хто відвідував зубного лікаря, доводилося хоч раз в житті робити рентгенівський знімок зубів. Іноді навіть два-три на протязі декількох днів. Однак ця проста і безболісна процедура аж ніяк не так безневинний, як може здатися на перший погляд: вчені встановили, що повторний рентген зубів може провокувати розвиток раку щитовидної і слинних залоз і, що гірше, злоякісні пухлини мозку. Стоматологам слід не забувати про це, особливо, коли їх пацієнтами є діти.

Спільна команда британських і кувейтських вчених стверджує на підставі проведеного ними дослідження, що багатократна процедура дентального рентгенівського таїть у собі потенційну небезпеку. Медики-дослідники вивчили історії хвороб 313 пацієнтів з діагнозом «рак щитовидної залози» і прийшли до висновку, що багаторазове опромінення малими дозами рентгена є чинником, що підвищує ризик розвитку злоякісних пухлин слинних і щитовидної залоз, а також раку мозку.

Першими жертвами зловживання рентгеном в стоматологічних клініках стають самі медпрацівники: насамперед, рентгенологи, а також і дантисти, яким у багатьох випадках самим доводиться робити знімки своїм пацієнтам. Дуже чутливі до опромінення області голови та шиї діти.

Онкологи всього світу повідомляють про неухильне зростання захворюваності на рак щитовидної залози, що раніше вважався досить рідко зустрічається формою злоякісних пухлин. Ще раніше було встановлено, що попереднє радіоактивне опромінення голови і шиї в дитячому, підлітковому або навіть дорослому віці є важливим фактором у розвитку раку щитовидної залози. Щитовидна залоза дуже чутлива до дії радіації. Крім того, як це ні сумно, але у пацієнтів, яким потрібна опромінення для лікування деяких форм раку в області голови або шиї, також збільшується ризик розвитку вузлових змін щитовидної залози і раку щитовидної залози.

З цих причин британські та кувейтські дослідники радять уникати невиправдано частою рентгенографії в стоматологічній практиці, а також використовувати спеціальний захисний комір зі свинцю, який обереже щитовидну залозу від рентгенівського випромінювання.

«Слід переглянути правила, згідно з якими первинні пацієнти стоматологів обов’язково направляються на дентальний рентген, а також треба змінити практику, коли рентгенографія зубів 1-2 рази на рік і вважається нормою», – вважає Анджум Мемон (Anjum Memon), співавтор наукової роботи.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code