Багатозадачність шкодить пам’яті і роботі

Багатозадачність шкодить пам’яті і роботі

Люди, що стежать за декількома потоками електронної інформації, втрачають контроль над пам’яттю і її перемиканням з однієї справи на інше, стверджують вчені з Стенфорда.

Спілкування в icq, перевірка пошти, перегляд телевізора і веб сторінок одночасно шкодить мозку.

У дослідженні взяло участь близько 100 студентів.

Соціологи припускають, що людина не може обробити інформацію з декількох джерел за один раз. Однак люди, схильні до виконання кількох справ відразу, повинні високо контролювати думки і увагу.

В кожному тесті брали участь дві групи добровольців: одні постійно виконували кілька справ одночасно, інші – вели справи послідовно.

В одному експерименті їм показали набори двох прямокутників і двох кіл, а також чотирьох або шести синіх прямокутників. Кожна конфігурація з’являлася двічі, і учасники повинні були визначити розташування червоних прямокутників при другому їх появі.

Їх попросили проігнорувати сині постаті, і люди, які не вміють працювати над кількома завданнями, спокійно це зробили. Однак многозадачники постійно відволікалися на інший колір.

Мозок таких людей не може ігнорувати інформацію, що надходить, тому вчені припустили, що вони володіють кращими можливостями для її зберігання і організації. Але другий тест спростував це припущення.

Запам’ятовуючи послідовність букв, многозадачники провалили тести при повторному висвічуванні комбінацій. Вони продовжували бачити всі літери і не могли відсортувати інформацію для вірної відповіді.

У третьому тесті їм показували набори цифр і букв, запитуючи про додаванні і відніманні чисел, а також про кількість голосних або приголосних. І знову люди, які виконують кілька справ одночасно, поступилися іншій команді.

За словами вчених, саме охоплення всієї інформації, що надходить допомагає виконувати різні роботи одночасно. Однак мозок таких працівників не в змозі відокремити одну від іншої.

Основною проблемою при багатозадачності є відбір строго певної інформації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code