Батьківської любові потрібно вчитися

Батьківської любові потрібно вчитися

Часто молоді мами з подивом виявляють, що їх чоловік не відчуває того ж захоплення і розчулення побачивши новонародженого, що і вони. Під «змовою мовчання» вчені мають на увазі той факт, що більшість чоловіків стають батьками, не маючи ні найменшого поняття про почуття провини і про біль, що супроводжує батьківство.

Майкл Льюїс (Michael Lewis), автор книги Home Game: An Accidental Guide to Fatherhood (Гра на своєму полі: гід по батьківству), опублікованій на цьому тижні, описує батьківство як «деморалізуючий» явище. Він зізнається, що в перші шість тижнів життя своєї дочки, Квінн, не відчував нічого, крім «відстороненого подиву». «Я написав цю книгу, бо усвідомив, що між тим, що я повинен був відчувати, і моїми реальними відчуттями лежала прірва», – розповідає Льюїс. «Передбачалося, що мене повинна переповнювати радість, а замість цього я був просто здивований. По ідеї, я повинен був бути схвильований, а я залишався байдужим. Замість захоплення я відчував нудьгу».

«Але найгіршим почуттям була ненависть», – продовжує автор, – «Я чітко пам’ятаю, як стояв на балконі з волаючою дочкою на руках і думав про те, щоб я зробив, якби скидати дітей з балконів не було б протизаконним. Ми тому так і жахаємося батькам, що вбиває своїх дітей, що зробити це так просто і навіть природно. Материнська любов, може, і інстинктивна, але батьківської любові потрібно вчитися».

Бен Джодж (Ben George), редактор літературного журналу Ecotone, запропонував 20 батькам написати нариси, в яких розповісти всю правду про батьківство. В результаті в кінці цього місяця в світ вийде Книга батьків» (The Book of Dads). «Пройшли ті дні, коли для батька було прийнятно і навіть бажано бути відстороненим, емоційно недоступним, непізнаним», – розповідає автор збірки, – «Ми повинні визнати, що батьки часто відчувають бажання хоча б іноді бути кимось ще, крім батька».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code