Бережіть кістки – харчуйтеся правильно і займайтеся спортом!

Бережіть кістки – харчуйтеся правильно і займайтеся спортом!

У Великобританії червень оголошено місяцем боротьби з остеопорозом. У зв’язку з цим фахівці закликають людей доглядати за своїми кістками, ведучи правильний спосіб життя і повноцінно харчуючись.

Остеопороз – захворювання, при якому пориста структура кістки стоншується і стає крихкою. Воно може вразити будь-яку частину тіла, але особливо вразливими вважаються кістки зап’ястя, стегна і спини. Кожна кістка вашого організму – жива, у ній постійно створюються нові клітини, замінюють старі. Але в молодості цей процес відбувається швидше, ніж в похилому віці, зміцнюючи щільність і силу кістки. Кращий спосіб побудувати собі хороші кістки – правильно харчуватися і займатися спортом. В дитинстві, юності і ранньої зрілості, коли скелет все ще росте, ви можете набрати кісткової маси про запас», що поставить вас в більш вигідне положення, коли почнеться природний процес втрати кісткової маси.

«Ваш скелет зросте більш сильним, якщо ви будете регулярно займатися такими вправами, як біг, аеробіка, теніс, танці, спортивна ходьба», – розповідає Рейчел Левенсон (Rachel Levenson), лікар з NHS Somerset. – «По мірі старіння, вам слід бути обережніше з енергійними заняттями, але дуже важливо залишатися активними. Нормальна різноманітна дієта, що включає хліб, картопля, фрукти і овочі, молоко, м’ясо, рибу і їжу, що містить жири і цукор, забезпечить вас всіма необхідними для підтримання здоров’я кісток речовинами. У нашому тілі міститься 1 кг кальцію, 99% якого зосереджено в кістках, так що слід простежити, щоб дієта містила достатню кількість багатих кальцієм продуктів».

«Якщо у вас вийде, спробуйте кинути палити і зменшити споживання алкоголю. Не худніть занадто сильно. Хоч ожиріння в цілому згубно позначається на здоров’ї, але дефіцит тіла збільшує ризик переломів при падінні. Багато літні люди падають прямо у себе вдома, тому дуже важливо виключити всі можливості падіння. Прибийте килими на підлозі, змініть слизьке покриття на нормальні, прибийте ручки, щоб триматися у ванні і туалеті. Тримайтеся за поручні на сходах, звертайтеся за допомогою. Психотерапевт може дати вам корисні поради з підтримання координації рухів», – укладає доктор Левенсон.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code