Безпечна мобільний зв’язок?

Безпечна мобільний зв’язок?

Мобільний зв’язок сьогодні є невід’ємною частиною життя кожного. З розвитком технологій і розширенням стільникових мереж сьогодні як ніколи актуальне питання – є чи мобільний зв’язок і базові станції, що встановлюються мобільними операторами на дахах житлових будинків і поблизу будинків, безпечними для здоров’я населення?

В результаті досліджень, проведених Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) офіційно було визнано: “жодна з проведених останнім часом експертиз не підтвердила, що РЧ-поля, що створюються базовими станціями, негативно впливають на здоров’я людини”.

Різні дослідження в даній області регулярно проводяться та іншими зарубіжними організаціями – Агентством з охорони навколишнього середовища та безпеки (AFSSE, Франція), Державною адміністрацією радіаційного захисту (SSI, Швеція), Незалежної консультативною групою по вивченню неіонізуючого випромінювання (Сполучене Королівство Великобританії і Північної Ірландії).

У Україні гранично допустимий рівень електромагнітного поля є одним з найжорсткіших у світі і становить 2,5 мкВт на сантиметр квадратний. Для порівняння: у Росії граничний рівень допустимого випромінювання становить 10 мкВт на сантиметр квадратний, в Угорщині – 10 мкВт на сантиметр квадратний, а в країнах Скандинавії доходить до 100 мкВт на сантиметр квадратний. До речі, джерелами електромагнітних хвиль є і побутові прилади, наприклад, рівень електромагнітного поля від НВЧ-печі не повинен перевищувати 10мкВт на сантиметр квадратний.

Базові станції, основна мета яких – забезпечити зв’язок і розширити зону покриття, встановлюються українськими мобільними операторами під контролем державних інстанцій. З моменту планування установки нової базової станції до введення її в експлуатацію компанія повинна отримати більше 12 документів дозвільного характеру з незалежних контролюючих служб.

“Якщо базова станція встановлена з дотриманням санітарних норм, причин побоюватися електромагнітного випромінювання від неї немає, – переконаний завідувач лабораторії електромагнітних полів та інших фізичних факторів Центральної СЕС МОЗ України Олександр Васильович Штиль. – А в Україні такі норми досить жорсткі: у 1996 році вони були переглянуті, і з 10 мкВт на сантиметр квадратний скоротилися до 2,5 мкВт на сантиметр квадратний. Настанова базових станцій – дуже кропіткий процес: мобільні оператори тільки з госсанэпидслужбой повинні погодити місце розміщення БС, проект її будівництва, отримати на неї санітарний паспорт. Потім БС приймається в експлуатацію спеціальною комісією, і тільки після отримання акту прийому в експлуатацію вона запрацює. Але навіть після запуску БС контроль за нею продовжує здійснюватися проводяться вимірювання рівня електромагнітного поля, перевіряється відповідність існуючих технічних параметрів БС тим, які були узгоджені в санітарному паспорті”.

“Що стосується радіофобії серед населення, можу навести такий приклад: нещодавно британські вчені з Ессекського університету під керівництвом Елейн Фокс закінчили проводити дослідження, метою якого було визначити, чи впливає електромагнітне випромінювання на самопочуття людини. І в ході його з’ясувалося, що люди, які скаржаться на “випромінювання” і погане самопочуття, не можуть точно визначити, чи не “вгадують”, працює в даний момент передавач базової станції або немає, тобто наявності явне самонавіювання”, – каже Олександр Штиль.

Експерти стверджують, що базові станції мобільного зв’язку, встановлені відповідно до вимог регулюючих і контролюючих органів є безпечними для здоров’я населення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code