Безсольова дієта може нашкодити здоров’ю

Безсольова дієта може нашкодити здоров’ю

Група американських вчених в результаті тривалих досліджень встановила, що люди, які не вживають сіль, набагато частіше стикаються з проблемами зі здоров’ям, ніж ті, у кого в раціоні сіль присутня в межах добової норми.

В першу чергу брак солі може викликати підвищення артеріального тиску. А це призводить до проблем з серцево-судинною системою.

Подібні висновки фахівці зробили в результаті експерименту, у якому взяли участь близько 3000 людей у віці від 30 до 65 років. Протягом тривалого періоду дослідники уважно стежили за їхнім повсякденним життям і харчуванням. На початку дослідження у всіх респондентів тиск та інші показники були в нормі. А по закінченню добровольці, які скоротили вживання солі, стали страждати від високого артеріального тиску. Також погіршився їх загальний стан здоров’я і з’явилися проблеми з серцево-судинною системою.

Вченими на практиці доведено, що для нормальної життєдіяльності велике значення має постійне зміст кухонної солі в тканинах і в крові людського організму. Нестача солі призводить до нервовим розладом і проблем з серцем і судинами. Без натрію неможлива передача нервових імпульсів і скорочення м’язів. Його дефіцит викликає у людини сонливість та м’язову слабкість. А іноді навіть порушення координації рухів. Сіль сприяє виробленню шлункового соку і підсилює травлення. Недолік солі організм, як правило, починає компенсувати з запасів, які є у кістково-м’язових тканинах. А це в свою чергу може призвести до їх руйнування (остеопорозу).

На думку вчених, без солі людський організм може протриматися не більше 10-12 днів. Однак необхідно пам’ятати також про те, що надмірне вживання солі може нашкодити вашому організму. У середньому необхідну кількість солі для нормальної життєдіяльності – це 4-6 грам на добу. Однак потрібно враховувати, що сіль міститься в овочах і всіляких продуктах. Сіль містять такі каші, як рис, вівсянка, пшоно і перловка. Міститься сіль в капусті, селері, буряку, моркви, квасолі та горосі. Також сіль міститься в м’ясі. Про це потрібно пам’ятати і зайвий раз не тягнутися рукою до сільниці.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code