Болить голова? Не відкладайте візит до лікаря!

Болить голова? Не відкладайте візит до лікаря!

Мабуть, не знайдеться людини, який протягом життя хоча б раз не відчував сильний головний біль. А не менше 20% жінок і 8% чоловіків страждають від регулярних нападів мігрені – сильного головного болю, який може викликати навіть яскраве світло або гучний шум. Сучасна медицина в союзі з фармацевтикою створили чимало ефективних болезаспокійливих засобів. Але, як попереджають американські дослідники, у багатьох випадках головний біль – це не тільки спазм або розширення судин: нерідко з допомогою такого болю організм сигналізує про захворювання органів, розташованих досить далеко від нашого «органу мислення».

Хоча це прозвучить банально, але головний біль зазвичай пов’язана з порушеннями в області голови: це дистонія судин або особливий вид головного болю мігрені. Але, коли ми говоримо «зазвичай» – це аж ніяк не означає «завжди». Біль в області голови може бути викликана порушеннями функцій внутрішніх органів, і тоді така біль – вже не прикра причина дискомфорту, а серйозний сигнал тривоги, що вимагає дій – обстеження у лікаря, здачі аналізів тощо.

Професор Елен Бек (Ellen Beck), лікар-терапевт з великим клінічним досвідом нагадує, що головний біль може сигналізувати, наприклад, про розлади в організмі, пов’язаних із способом життя.

Болить голова? Не відкладайте візит до лікаря!

«Головний біль може бути сигналом лиха від вашого організму. Не варто відразу бігти за таблеткою знеболюючого препарату – розумніше буде уявити себе детективом-детективом і спробувати встановити причини, що викликали біль», – рекомендує Еллен Бек, яка працює в медичному центрі університету штату Каліфорнія (University of California).

Вона пояснює, що голова може боліти при недостатньому харчуванні, зневодненні організму, сильному напрузі очей під час роботи, і навіть при неправильній поставі.

Однак, попереджає професор, в деяких випадках, на щастя, відносно рідкісних регулярна головний біль може бути сигналом про початок небезпечної недуги. Негайно вирушати до лікаря слід в тих випадках, коли головний біль дуже сильна, якої раніше ніколи не доводилося відчувати, а також у тих випадках, коли біль не вдається усунути за допомогою ліків, і якщо людина прокидається вночі від головного болю або біль супроводжується жаром і лихоманкою.

«У таких випадках ми, лікарі, рекомендуємо встановити точну причину болю, як можна швидше», – нагадує Еллен Бек.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code