Британці винайшли ліки від шрамів

Британці винайшли ліки від шрамів

Люди, у яких після травм або операцій залишилися обезображивающие шрами, отримали надію позбутися від них. Вчені з Британії протестували ліки, яке в значній мірі змінює вигляд шраму і робить його схожим на нормальну шкіру. Згідно з тестами, загоює засіб потенційно зменшує рубцювання, якщо його нанести на розріз під час операції, або на існуючі шрами при повторному нанесенні швів. «Низькі дози авотермина, введені локально під час операції, – це добре переноситься та зручне лікування», – вважають дослідники.

Британські вчені придумали нове ліки – синтетичний агент-сигналізатор авотермин, – який, будучи введеним під шкіру в області рани до або після розрізу під час операції або при операції на старому шрам, показали, що ліки значно покращує зовнішній вигляд шрамів. Причому в одних випадках в області рубця зменшувалася почервоніння, і шрам ставав більш плоским, а в інших шрами зникали зовсім.

У ході дослідження було проведено три експерименти з волонтерами різного віку, яким робили розрізи шириною в сантиметр на руці. Розрізи були досить глибокими, щоб дістати до м’язи. В область рани ввели авотермин або плацебо безпосередньо до операції та через 24 години. Зовнішній вид шраму оцінювали за 100-бальною шкалою. В результаті двох експериментів через 12 місяців досить низькі дози ліків поліпшили зовнішній вигляд шраму на 8 балів. Під час третього експерименту випробуваним вводили великі дози препарату, і зовнішній вигляд їх шрамів покращився на 64 бали. У третини учасників поліпшення були значним, у третини – незначними і залишилася третини поліпшень не було. Побічних дій ліків не виявлено. Авотермин впливав на щільність і пружність колагенових волокон, які призводять до рубцювання. Професор Марк Фергюсон з Манчестерського університету вважає, що ліки є ефективним засобом боротьби проти шрамів і рубців.

«Часом ми отримували дивовижні результати. Через 12 місяців деякі з шрамів повністю зникали. Якщо ліки дозволяти використовувати на практиці, воно нагоді при проведенні операцій, косметичних процедур, а також після травм і опіків», – сказав професор Фергюсон. Всього кожен рік на операційних стіл лягає 42 мільйони європейців і 43 мільйони американців, тому користь, яку принесе новий препарат, буде величезною, додав він.

Результати тестування були опубліковані в журналі The Lancet.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code