Брокколі – захист від раку

Брокколі – захист від раку

Вчені виявили в броколі унікальний ензим, що захищає від ряду поширених форм раку. Однак корисна речовина дуже чутливо до термічної обробки, і щоб зберегти ензим в потрібній кількості, брокколі треба готувати правильно.

Як стверджують вчені з університету американського штату Іллінойс (University of Illinois), звичайна капуста і всі її родичі (кольорова капуста, брокколі і дугие) містить особливу речовину глюкорафанин. Є в капустяних листках і ензим рослинного походження мирозиназа. В процесі травлення обидві речовини вивільняються із зруйнованих пережовуванням клітин і приходять в зіткнення один з одним, в результаті чого вже в людському організмі синтезується нова речовина сульфорафан. Сульфорафан має виражену властивість запобігати розвиток ракових пухлин (зокрема, злоякісних пухлин передміхурової залози у чоловіків, рак молочної залози у жінок і деяких інших).

Найбільш корисна в цьому відношенні брокколі, яку тепер протягом усього року можна купити в будь-якому супермаркеті в замороженому вигляді.Однак автори нового дослідження стверджують, що згадані корисні властивості брокколі зберігаються тільки при правильному приготуванні, так як надмірно тривала термічна обробка (варіння) діє руйнівно і на глюкорафанин, і на мирозиназу.

Автори досвідченим шляхом встановили, що свіжу брокколі слід варити на пару протягом від 2-х до 4-хвилин – не більше, в такому випадку зберігаються всі її корисні властивості, здатні запобігати розвитку ракових пухлин.

Заодно дослідники виявили, що дуже популярна харчова добавка на основі порошку з брокколі корисного ензиму не містить, однак порошок з цієї капусти стане корисним, якщо вживати його разом з натуральної брокколі. Якщо посипати відварену таким чином брокколі подрібненої в порошок харчовою добавкою на її основі, то і добавка, яка сама по собі практично марна, також придбає корисні властивості через вплив на неї мірозинази, що міститься в капусті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code