Бум престарілих відчує весь світ

Бум престарілих відчує весь світ

До 2040 року людей старше 65 років стане 1,3 мільярда. Кількість літніх людей за 65 подвоїться, збільшившись з 7 до 14 відсотків від усього населення Землі, заявляють вчені з Бюро перепису США. На даний момент найбільша кількість людей похилого віку проживає в Японії і США.

Кількість людей старше 65 років збільшиться з 506 мільйонів, зареєстрованих в минулому році до 1,3 мільярдів в 2040 році, прогнозують науковці. Такий безпрецедентний ріст представляє труднощі, так і широкі можливості, стверджують фахівці в звіті Національного інституту старіння США. Особливо зросла кількість людей, що переступили столітній рубіж свого життя: з пари тисяч в 1950 році до більш 340000 на сьогоднішній день. Найбільше довгожителів у Японії і США, свідчать дані Бюро перепису.

«Старіння населення торкнулося всіх країн у всіх куточках планети», – розповідає Річард Шузман (Richard Suzman), директор Інституту соціальних досліджень. «Хоча і є різниця між розвиненими і країнами, що розвиваються, старіння населення торкнулося абсолютно всіх, і вже впливає на економіку планети, створюючи серйозні труднощі. Той факт, що вже протягом 10 років на планеті вперше в історії людства буде більше літніх людей за 65, ніж дітей до 5 років, підкреслює глибину ситуації, проблеми».

У звіті під назвою «Старіючий світ» наведені такі дані. У світі, що розвивається зростання кількості людей похилого віку вдвічі більше, ніж по всьому світу в цілому. На даний момент 313 мільйонів (62%) людей старше 65 років проживають в країнах, що розвиваються, а до 2040 року це число збільшиться до 76%. У багатьох країнах найбільш швидкозростаючою частиною населення є люди 80 років і старше, а до 2040 року ця вікова група зросте на 233%, що набагато більше очікуваного приросту 65-річних – 160%. У 2005 році бездітність серед американських і європейських жінок у віці 65 років коливалася від менш 8% – у Чехії до 15% – у Австрії та Італії. У США кожна п’ята жінка у віці 40-44 років бездітна. Ці дані піднімають важливе питання: хто подбає про всіх цих людей в старості?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code