Цільнозерновий хліб допомагає боротися з високим тиском

Цільнозерновий хліб допомагає боротися з високим тиском

Щоб справитися з високим кров’яним тиском, слід вживати продукти з цільного зерна. У цьому переконані дослідники з Гарварду, США, які стверджують, що цільнозернові продукти і висівки позитивно впливають на здоров’я. Хоча дослідження проводилося серед чоловіків, дані інших робіт свідчать про те, що результати застосовні і до жінок. Дослідження було опубліковане у вересневому випуску журналу American Journal of Clinical Nutrition.

«Включення до збалансований раціон харчування продуктів з цільного зерна сприяє поліпшенню здоров’я серцево-судинної системи», – заявив у своєму звіті автор нового дослідження доктор Алан Флінт (Alan J. Flint) з кафедри Громадського здоров’я в Гарвардському університеті, США. Підвищене споживання цільнозернових продуктів також пов’язане зі зниженням ризику появи гіпертензії. Всього в роботі взяло участь 31000 чоловіків.

Коли чоловіків вперше рекрутували для участі у великомасштабному дослідженні, ні в одного з них не було раку, проблем з тиском або серцево-судинною системою. Протягом наступних 18 років близько 9200 чоловіків почали страждати підвищеним кров’яним тиском. В результаті аналізу вчені зробили висновок, що ті випробовувані, які споживали найбільше цільнозернових продуктів, на 19% рідше стикалися з проблемами гіпертензії в порівнянні з чоловіками, які майже не їли продуктів з цільного зерна. До того ж, у тих, хто вживав в їжу висівки, ризик появи високого кров’яного тиску підвищувався на 15%.

Згідно Флінту, в дослідженні були враховані інші чинники, що впливають на кров’яний тиск, такі як особливості харчування і способу життя. Вчені висунули кілька теорій, що пояснюють вплив цільнозернових продуктів на нормалізацію тиску. Наприклад, такі продукти можуть покращувати чутливість до інсуліну і знижувати кількість цукру в крові. Це сприяє поліпшенню кров’яного тиску, і пацієнтам не доводиться приймати велику кількість ліків, відзначили дослідники. Вони впевнені, що їх відкриття допоможе фахівцям, які займаються розробкою спеціалізованих лікувальних дієт.

Відомо, що цільнозернові продукти містять велику кількість поживних речовин і антиоксидантів, які дуже корисні для здоров’я. Люди, які споживають такі продукти, рідше хворіють на діабет. Оскільки цільнозернові продукти сприяють зниженню зайвої ваги, вони також позитивно впливають на здоров’я серця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code