Ці питання пацієнт повинен задати лікареві

Ці питання пацієнт повинен задати лікареві

Фонд охорони здоров’я “Клали” приступив до реалізації нової програми, щоб покласти край плутанині, з якою часто стикаються пацієнти. Тепер їх закликають, перш ніж покинути кабінет, отримати у лікаря відповіді на сім запитань.

Нову програму запускають в лікарні “Кармель” в Хайфі, а незабаром вона буде впроваджена і в інших клініках мережі “Клали” по всій країні. Мета полягає в тому, щоб пацієнти приймали активну участь у власному лікуванні і для запобігання можливих помилок.

Міжнародні дослідження показують, що переважна більшість хворих не розуміють всіх нюансів свого стану або наслідків запропонованого їм лікування. Одна з причин такого стану речей, вважає доктор Пория Шахаф, яка очолює управління з турботі про благополуччя хворих та уникнення ризиків, полягає в тому, що пацієнти просто не ставлять своїм лікуючим лікарям питань.

В рамках нової програми всі пацієнти будуть отримувати пам’ятку. У ній перераховані основні питання, які варто задавати лікарям:

1. Яке лікування або операція мені належить?

2. Які можливі ускладнення?

3. Які аналізи будуть робити?

4. Навіщо вони потрібні?

5. Хто пояснить мені результати аналізів і коли?

6. Які ліки мені будуть давати?

7. Як я можу запобігти захворювання, щоб залишатися здоровим?

Журнал Annals of Emergency Medicine опублікували результати за минулий рік. Вони показують, що понад 75% пацієнтів, доставлених в реанімацію, не в повній мірі розуміють вказівок своїх лікуючих лікарів.

“Навіть люди добре освічені залишають кабінет лікаря, не в змозі відповісти на прості запитання про свій стан здоров’я”, – зазначає доктор Шахаф. – Мільйони людей не мають потрібної інформації і, отже, часто не виконують приписів лікаря, що негативно позначається на їх здоров’ї”.

“Ми починаємо нову еру”, – каже вона, – в якій пацієнт вже не буде пасивним об’єктом лікування. Замість цього, лікар і пацієнт стануть партнерами у справі зміцнення здоров’я. Якщо медичний заклад отримає можливість створити систему, яка буде включати пацієнта в якості рівноправного партнера, то в подальшому можна буде уникнути великої кількості помилок”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code