Чай рятує від зневоднення організму

Чай рятує від зневоднення організму

American Journal of Clinical Nutrition рекомендує чай як другий після води ідеальний напій для насичення організму водою. Підтримання рівня води на належному рівні покращує настрій, пам’ять, знімає утому, головний біль, а також зменшує ризик утворення каменів у нирках. У зв’язку зі здатністю утримувати вологу в організмі, чай особливо корисний гіпотонікам, так як відновлення водного балансу веде до поліпшення тонусу кровоносних судин.

Люди, які постійно п’ють чай виробляють в організмі толерантність до кофеїну, а також звичку утримувати вологу. Кофеїн, який міститься в чаї, регулярно потрапляючи в організм, повністю нормалізує водний баланс і може бути важливим джерелом рідини, особливо для певних вікових груп, таких як літні люди.

Недавні дослідження по впливу кофеїну на водний баланс, опубліковані в Journal of Applied Physiology, підтверджують: містять кофеїн напої здатні утримувати вологу в організмі. Протягом декількох днів випробування одна група атлетів брала напої, що містять кофеїн, інша – пила воду і напої без кофеїну. У результаті не було виявлено відмінностей в здатності відновлення водного балансу між двома групами.

Інший експеримент також підтверджує ці результати. Група альпіністів під час сходження на Еверест змінювала питво. Протягом перших діб спортсмени пили чай, протягом наступних – тільки воду. У результаті з’ясувалося, що добовий водний баланс ніяк не вагався.

Якщо зазвичай організм людини випаровує 2-2,5 л вологи в добу, то в жарку погоду і при неабияких фізичних навантаженнях – до 4 л. У спеку чай без цукру і молока підсилює потовиділення і розширює кровоносні судини – організм починає сильніше віддавати тепло, що перешкоджає перегріванню. Один з ефективних і корисних способів відновити водний баланс – випивати кілька чашок чаю в день. Рекомендації щодо оптимальної норми його щоденного вжитку складають 8 чашок.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code