чи Зможуть лікарі перемогти діабет першого типу?

чи Зможуть лікарі перемогти діабет першого типу?

Вчені зробили великий крок у бік розробки способу лікування цукрового діабету першого типу. В експерименті на мишах було змінено всього один ген, і це призвело до того, що клітини-попередники стали перетворюватися в бета-клітини, здатні виробляти інсулін. Але для лікування людей необхідно не тільки адаптація цієї техніки для людини, але і корекція імунної системи, яка при хворобі вбиває такі клітини.

Вчені відкрили спосіб перетворювати клітини підшлункової залози в клітини, що виробляють інсулін, що дає надію радикального лікування хворих на цукровий діабет першого типу. Це дослідження проводилося при спільній роботі організацій в Європі і США. Воно показало, миші, у яких був змодельований хімічним способом діабет, могли бути вилікувані зміною всього одного гена (Pax4), надруковано в журналі Cell.

Коментуючи відкриття, доктор Дорота Павлак (Dorota Pawlak) сказала, що треба ще попрацювати для того, щоб переконатися, що ця техніка може бути застосована і для людей, але дослідження в будь-якому випадку було дуже багатообіцяючим. «Уявляю собі такий сценарій, коли ми зможемо шляхом зміни одного гена міняти клітини-попередники, які вже є в підшлунковій залозі, перетворюючи їх у бета-клітини, – говорить доктор Павлак, менеджер розвитку досліджень Фонду дослідження юнацького діабету. – Ми не повинні проводити трансплантацію. Ми використовували щось вже існуюче в організмі, просто перепрограммируя це».

У бета-клітинах підшлункової залози здорової людини виробляється інсулін, необхідний для регулювання рівня цукру в крові. Але при цукровому діабеті першого типу імунна система починає сприймати ці клітини, як чужорідні, і вбиває їх. Знаходження гена, який може викликати розвиток нових бете-клітин було значним кроком до лікування людей від діабету в майбутньому. Але існує інша проблема, що ускладнює використання цієї техніки для людей. Необхідно знайти засіб, щоб імунна система перестала знищувати бете-клітини. Але якщо ученим вдасться добься цих двох ефектів одночасно, це приведе їх до можливості лікування діабету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code