Чоловіча статева хромосома вмирає

Чоловіча статева хромосома вмирає

Швидка еволюція чоловічої статевої хромосоми може призвести до її зникнення через кілька мільйонів років. Однак це не означає, що на світі не залишиться ні одного чоловіка. Вчені вважають, що відбудеться заміна, і з’явиться нова пара статевих хромосом.

Дослідники з Державного університету Пенсільванії, США, виявили, що Y-хромосома, носіями якої є лише чоловіки, еволюціонує набагато швидше, ніж Х-хромосома, яка присутня і в чоловічому, і в жіночому організмі. Така швидка еволюція привела до серйозного зниження кількості генів, які в ній містяться. «На сьогоднішній день Y-хромосома складається з менш 200 генів, у той час як Х-хромосома містить близько 1100 генів», – заявила Меліса Вілсон (Melissa Wilson), автор дослідження.

«Нам відомо, що деякі гени Y-хромосоми дуже важливі, наприклад, ті, які відповідають за формування сперми, але ми також знаємо, що більшість генів не занадто важливі для виживання. Вони були втрачені, що і призвело до такої великої різниці в кількості генів між цими хромосомами», – пояснила дослідниця. Хоча є свідчення, що Y-хромосома продовжує деградувати, деякі її гени – ключ до виживання, і це доводиться тим фактом, що вони так довго залишаються незмінними, пояснила Вілсон.

«Хоча деякі гени чоловічої хромосоми виглядають важливими, ми все одно вважаємо, що є шанс, що Y-хромосома в кінцевому підсумку просто зникне, заявила глава дослідницької групи, біолог Катерина Макова. «Але якщо це станеться, це не буде означати, що чоловікам прийшов кінець. Просто в якості заміни почне розвиватися нова пара нестатевих хромосом в якості альтернативи існуючим». Команда Державного університету Пенсільванії планує створити комп’ютерну модель, яка допоможе їй визначити, скільки залишилося жити Y-хромосомі. Також вчені намагаються ідентифікувати процеси, відповідальні за деградацію Y-хромосоми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code