Чоловіче здоров’я

Чоловіче здоров’я

Вважається, що чоловіче здоров’я – це чисто урологічна або андрологічна проблема, а питання насправді стоїть значно ширше.

Тестостерон – ось той гормон, який робить чоловіка чоловіком. Тестостерону в чоловічому організмі діє на статеві органи, передміхурову залозу, сім’яні міхурці, придатки яєчок, статевий член, активує обмін жирів, білків, холестерину, мікроелементів і ін регулює нормальний сперматогенез, стимулює сексуальні прояви та інші процеси.

Тестостерон переважно впливає на формування і активацію лібідо, статевого збудження, а також інтенсивність оргазму. З віком, починаючи вже з 30 років, в організмі чоловіка кількість тестостерону починає знижуватися. Саме в цей час починаються проблеми зі здоров’ям, вже не так легко да-ється стометрівка, м’язи не хочуть рости, незважаючи на всі старання в тренажерному залі, зате активно росте живіт і з’являються зморшки. Дефіцит тестостерону відображається практично на всіх органах і системах організму. Цей гормон не даремно називають «гормоном щастя» у чоловіків – його нестача впливає не тільки на фізичне, але і на душевний стан чоловіка – падає настрій, починаються напади депресії і невмотивованого песимізму.

Що відбувається: поступово знижується здатність до інтелектуального мислення та критиці, падає працездатність, фізична витривалість, зменшується сексуальна активність.

Більшість чоловіків починають помічати симптоми статевого порушення еректильної дисфункції. Але найчастіше чоловіки вважають, що це прояв чоловічої слабкості, або як можливий варіант вікових змін. Насправді еректильна дисфункція це лише вершина айсберга. Айсберга під назвою судинна патологія, ця проблема пов’язана з порушенням стінок судин не тільки статевого члена, але і всього організму в цілому. Основні зміни відбуваються в таких системах і органах: серцево-судинної, сечостатевої, нервової та опорно-рухової, а також у шкірі. Прояви ішемічної хвороби серця говорять про те, що це початкова стадія порушення судинного кровообігу, як в органах малого тазу, так і серцево-судинної системи та інших життєво важливих судинах. Але, на жаль, до лікарів звертаються пацієнти вже в занедбаному стані.

На що слід звернути увагу?

Симптоми: підвищена пітливість, серцебиття, кардіалгії, швидка стомлюваність, порушення пам’яті, зниження творчої продуктивності, розлад сну, випадання волосся, поява зморшок, зниження м’язової маси і навпаки збільшення жирової тканини, зниження статевої активності.

Дуже важливо вчасно призупинити падіння рівня гормону тестостерону, тим самим сповільнити прогресування ураження судин.

Як мінімізувати наслідки?

Вчасно звертатися до лікарів, в тому числі, і на профілактичні огляди. Перш за все, до уролога – андролога і кардіолога.

Необхідно звертати увагу на появу задишки при фізичному навантаженні, стискають болі, перебої в роботі серця. При необхідності проводиться повне обстеження, в т. ч. дослідження стану крові, ліпідного обміну (рівень холестерину, ліпопротеїдів і т. д.), після 40 років рекомендується раз на рік здавати аналіз на дослідження простатичного специфічного антигену – маркер раку передміхурової залози.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code