Чоловік, який потрапляє в суспільство красивої жінки, втрачає розум

Чоловік, який потрапляє в суспільство красивої жінки, втрачає розум

Чоловік, який потрапляє в суспільство красивої жінки, може в прямому сенсі слова втратити розум. Про це розповіли вчені з Нідерландів у своїй роботі, опублікованій в журналі Journal of Experimental and Social Psychology. Це, вважають вони, не може не позначатися на продуктивності праці на роботі, де співробітники фліртують, або на результати іспитів у навчальних закладах, де юнаки та дівчата вчаться разом.

Дослідження вчених з Нідерландів показало, що чоловіки, які провели кілька хвилин в компанії красивої жінки, гірше справляються з тестами, які оцінюють роботу їх мозку, ніж ті чоловіки, які розмовляли з непривабливими для них представницями жіночої статі або чоловіками. Дослідники пояснюють це тим, що під час розмови з прекрасною дамою чоловіки просто витрачають занадто багато розумових ресурсів, сподіваючись вразити її, і запасів «розумової енергії» для вирішення інших завдань майже не залишається. Що стосується жінок, їх розумові здібності не страждали при спілкуванні з цікавими чоловіками. Можливо, еволюція запрограмувала чоловіків таким чином, щоб вони більше дбали про притягнення уваги потенційної партнерки.

Ідея провести дослідження прийшла в голову одному з психологів з університету Рэдбауда після того, як він не зміг згадати свій власний адресу під час спілкування з дуже красивою жінкою, яку він раніше не знав. Тоді він відчув, що, начебто, тимчасово витратив всі свої розумові ресурси, щоб справити враження на жінку.

Щоб з’ясувати, чи впливає жіноча краса подібним чином на інших чоловіків, дослідники запросили 40 гетеросексуальних студентів волонтерів. Кожен з них пройшов стандартний тест на роботу пам’яті. Після цього молодих людей просили протягом семи хвилин поспілкуватися або з іншими хлопцями, або з дівчатами з команди дослідників. Потім тест на запам’ятовування повторили знову. Виявилося, що результати були менш точними, і чоловіки тямили повільніше, якщо перед цим вони говорили з жінкою, яку вважали привабливою: чим більше подобалася їм жінка, тим гірше був результат. Коли експеримент повторили з групою дівчат студенток, результати тесту на пам’ять не відрізнялися в обох випадках незалежно від того, з ким їм довелося розмовляти. «Ми уклали, що розумові здібності чоловіків можуть тимчасово знизитися після спілкування з привабливими жінками», – уклали дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code