Чоловіки відчувають менше почуття провини

Чоловіки відчувають менше почуття провини

Нове дослідження показало, що емоційна чутливість у чоловіків, як і стверджують популярні стереотипи, нижче, ніж у їх ровесниць жінок. На думку дослідників, проблема полягає не в тому, що у жінок почуття провини надто загострене: навпаки, стверджують вчені, це у чоловіків воно притуплена.

Сьогодні, багато в чому із-за зміни суспільного і культурного контексту, почуття провини не так впливає на людину, як раніше. Тим не менш, нове дослідження показує, що на Заході почуття провини набагато більш поширене серед жінок. Основна проблема, на думку експертів, не в тому, що жінки відчувають почуття провини занадто гостро, а в тому, що у чоловіків воно ослаблене.

«Наша первісна гіпотеза свідчила, що почуття провини яскравіше виражено у жінок, причому не тільки серед підлітків, але і серед молоді і навіть дорослих. Також жінки показують максимальний рівень міжособистісної чутливості», – каже Іціар Эчеварриа (Itziar Etxebarria), провідний автор дослідження і дослідник в Університеті Країни Басків.

Дослідження, опубліковане в Spanish Journal of Psychology, було проведено з охопленням вибірки з трьох вікових груп (156 підлітків, 96 молодих людей і 108 дорослих), що складалися з рівної кількості чоловіків і жінок. Команда психологів опитала їх на тему того, які ситуації найчастіше викликають у них почуття провини. Дослідники також провели тест на міжособистісну чутливість за шкалою емпатії Девіса та анкетування з приводу почуття провини перед іншою людиною за опитувальником, розробленим спеціально для цього дослідження.

При порівнянні інтенсивності почуття вини серед груп вчені виявили, що цей показник був значно вищий у жінок у всіх трьох вікових групах. «Ця різниця особливо сильна у віковій групі від 40 до 50 років», – зазначає Эчеварриа. Дані також свідчать, що жінки, підлітки та молоді жінки в середньому отримують кращі оцінки в навчанні, ніж їх однолітки чоловічої статі. «Це пов’язано з підходом до освіти, при якому від учнів жіночої статі очікують і вимагають кращих результатів і який, хоча багато хто вважає інакше, ще має місце», – стверджують вчені.

Міжособистісна чутливість чоловіків (особливо у віці від 25 до 33 років) порівняно низька. На думку експертів, емоційна нечутливість може призвести до відсутності або слабкості декількох видів вини, таких, як эмпатическая вина, яка може позитивно простимулювати міжособистісні відносини і вплинути на особистість.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code