Чоловіки і жінки несподівано виявилися схожі

Чоловіки і жінки несподівано виявилися схожі

Чоловіки і жінки не так вже сильно відрізняються один від одного. Така думка американського психолога Джанет Шиблі-Хайд.

Джанет, фахівець з жіночої психології з університету штату Вісконсин, вважає, що між чоловіками і жінками набагато більше схожості, ніж прийнято вважати.

Зокрема, це стосується особистісних якостей, вмінь спілкуватися і лідерських нахилів.

Невірні уявлення?

У сучасному світі поширена точка зору про те, що різниця в психології чоловіків і жінок досить істотна.

Один зі стереотипів, поширених в наші дні, – що представниці слабкої статі емоційніше чоловіків, які в свою чергу краще орієнтуються в просторі.

Однак у доктора Хайд інша думка на цей рахунок. У статті, опублікованій в журналі American Psychologist, психолог пише про 46 дослідженнях, проведених в останні 20 років. Проаналізувавши їх результати, Хайд прийшла до висновку, що чоловіки і жінки подібності між статями більше, ніж відмінностей.

Дослідження торкалися здатність до навчання, можливості мовленнєвої і безсловесної комунікації, прояви агресії та лідерських якостей, почуття власної гідності і моральних оцінок.

За словами Джанет Шиблі-Хайд, в ході досліджень різниця між чоловіками і жінками або взагалі не проявлялася, або ці прояви були зовсім незначними.

“Чисто чоловіче” і “суто жіночу” поведінку

Ситуації, в яких відмінності за статевою ознакою проявилася чітко, були пов’язані з моторикою і з проявами з фізичної агресії.

На думку вченого, потрібно проаналізувати конкретну ситуацію, перш ніж сказати, що мова йде про “чисто чоловічий” або “чисто жіночому” поведінці.

У своїй статті доктор Хайд особливо виділяє експеримент, під час якого його учасникам сказали, що їх стать неможливо визначити по їх зовнішньому вигляду. І це призвело до того, що ні чоловіки, ні жінки не відповідали існуючому стереотипу про агресивності перших і пасивності друге.

У ході експерименту учасники вели себе зовсім не так, як від них очікували, руйнуючи таким чином стереотип.

Американський психолог вважає, що невірні уявлення про характерні риси представників двох статей можуть зашкодити як чоловікам, так і жінкам будь-якого віку, коли вони виявляться в самих різних життєвих ситуаціях.

Мова може йти про проблеми в міжстатевому спілкуванні на робочому місці, при вирішенні сімейних конфліктів, в результаті яких часто страждають і дорослі, і діти.

І все ж, на думку представника Британського товариства психологів Ніка Нива, який займається питаннями статевих відмінностей в університеті Нортумбрії, різниця між чоловіками і жінками є, передає korrespondent.net.

“Вчені винні в тому, що надають дуже велику увагу статевим відмінностям, – каже Нів. – Різниця є. Нерозумно було б її ігнорувати. Однак і перебільшувати її значення небезпечно”.

У той же час психолог вважає, що різниця між чоловіками і жінками не повинна позначатися на можливості, які суспільство пропонує представникам обох статей. Можливості ці повинні бути рівними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code