Чому бактерії стійкі до антибіотиків?

Чому бактерії стійкі до антибіотиків?

Маленька молекула, що складається з одного атома кисню і одного атома азоту, допомагає хвороботворним організмам чинити опір антибіотикам, стверджують учені із США. Результати роботи означають, що з часом вчені зможуть надати в якості лікування інгібітори синтази оксиду азоту, що виробляє ферменти в бактеріях і людей, і таким чином зробити резистентні до лікування антибіотиками бактерії більш чутливими до наявних препаратів.

Дослідження під керівництвом професора біохімії з Університету Нью-Йорка Євгена Надлера (Evgeny Nudler) надав свідчення того, що оксид азоту (NO) може пом’якшувати дію на бактерії антибіотиків і допомагати їм нейтралізувати багато антибактеріальні препарати. «Створювати нові ліки для боротьби з резистентними до антибіотиків бактеріями дуже важко. Це дорогий і небезпечний процес. У нашому випадку у нас є шанс піти іншим шляхом. Нам не потрібно винаходити нові антибіотики. Замість цього, ми можемо покращити дію існуючих ліків, роблячи їх більш ефективними в низьких дозах», – поділився своїми сподіваннями доктор Надлер.

Оксид азоту вважався токсичним газом і забруднюють атмосферу речовиною, поки в 1987 році не була видана Нобелівська премія за доказ його роль у фізіологічних процесах організму ссавців. З тих пори було з’ясовано, що оксид азоту бере участь в таких процесах, як навчання і запам’ятовування, регуляція кров’яного тиску, чоловіча ерекція, травлення, боротьба з інфекцією і раком. Кілька років тому Надлер та його колеги продемонстрували, як шкідливі бактерії використовують оксид азоту, щоб захистити себе від оксидативного стресу. Нове ж дослідження підтверджує ідею про те, що багато антибіотики можуть вбивати бактерії, в той час як оксид азоту протистоїть цьому.

Вчені зізналися, що дуже схвильовані з приводу того, яке значення може мати їх робота для боротьби з інфекційними захворюваннями. З появою бактерій, стійких до лікування антибіотиками, дуже важливо розробити концептуально нові підходи для того, щоб перемогти ці хвороботворні мікроорганізми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code