Чому ібупрофен небезпечний для здоров’я

Чому ібупрофен небезпечний для здоров’я

Нещодавно було проведено ще одне дослідження, в ході якого був виявлений черговий несприятливий факт.

Відоме знеболювальний та протизапальний засіб впливає на печінку сильніше, ніж раніше припускали вчені. Особливо воно погано позначається на печінці чоловіків.

Згідно інструкції, важкі побічні ефекти препарат викликає рідко. Однак представники науки з США детальніше вивчили можливі наслідки прийому.

Для проведення дослідження експерти використовували моделі піддослідних гризунів. Їм щодня давали ібупрофен у дозі, яка була б для людини дорівнює 400 міліграм. У ході дослідження фахівці відстежували, як в клітинах печінки протікають метаболічні процеси.

Виявилося, що під впливом ліків була змінена активність не менше 300 білків. При цьому у особин чоловічої статі були сильнішими порушені метаболічні процеси в порівнянні з жіночою статтю. У всіх піддослідних гризунів в результаті прийому ібупрофену спостерігалися проблеми з гормональним фоном і брак вітамінів.

Також експерти виявили, що під впливом ліки система видалення відходів клітин (протеасома) функціонувала по-різному у самців і самок. У самців її активність була знижена, а у самок – підвищена. Це означає, що в організмах особин чоловічої статі ліки, що вживаються разом з ібупрофеном, будуть перебувати довше, ніж потрібно.

Фахівці рекомендують не вживати без крайньої необхідності ібупрофен. Також вони радять фармакологічним компаніям відкоригувати інструкцію у відповідність з новими результатами дослідження.

Ібупрофен, як і інші ліки, бажано застосовувати за приписом лікаря. Препарат не такий безпечний, як може здатися на перший погляд. Останні дослідження свідчать про його негативні наслідки. Тому важливо, щоб медик оцінив ступінь користі і ризику ібупрофену в кожному конкретному випадку.

А в твоїй домашній аптечці є ібупрофен? Чи Часто ти його приймаєш?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code