Чому чоловіки бувають самотні і як цього уникнути

Чому чоловіки бувають самотні і як цього уникнути

Чому так погано самотність? Насправді відповідь не так очевидний, як можна подумати. Крім того, що поруч немає коханої людини, присутні й інші негативні наслідки. Якщо ти при цьому не часто бачишся з друзями і зосереджений тільки на роботі, губляться соціальні навички, ти стаєш більш замкнутим.

Самотність тимчасове переростає в хронічний – вже просто важко впустити у своє життя іншої людини, навіть якщо й хочеться. Кар’єра з часом перестане приносити радість, а без підтримки будинку і в неї почнуться проблеми.

Живучи тільки заради себе, більш високий ризик придбати руйнівну залежність, наприклад, від алкоголю, що позначиться вже на всіх сферах життя. Також вагомим мінусом такого життя є безпосередньо відсутність великої кількості плюсів, що дають стабільні відносини: взаємодопомоги – побутової та фінансової підтримки, більш різноманітного дозвілля. До того ж доведено, люди, що щасливі в особистому житті, живуть довше.

Звичайно, знайдуться ті, хто скаже, що в холостяцького життя теж чимало плюсів, і не захоче нічого міняти. Але якщо ти читаєш цю статтю, найімовірніше, проблема самотності для тебе актуальна. Для початку варто розібратися, закономірність це або чиста випадковість.

Головні причини самотності

Самотні чоловіки – не рідкість у наш час. Все більше представників сильної статі вибирають холостяцький спосіб життя, ігноруючи будь-які спроби жінок втягнути їх у серйозні стосунки. Іноді причина цього криється в глибоких психологічних травмах, працювати з якими необхідно виключно за допомогою терапевта. Це може бути синдром самотності, хронічна депресія або щось подібне. Але найчастіше бажання залишатися холостяком викликане соціальними факторами. Розглянемо основні з них і шляхи вирішення.

Завищені очікування

Якщо твій образ ідеальної супутниці життя має мало загального з реальністю, знайти «ту саму» може бути вкрай важко. Виставляючи будь-які вимоги до майбутньої дівчині, потрібно чітко відповість собі на три питання. Чи справді ці якості важливі саме тобі, а не нав’язані кимось? Чи існують взагалі жінки, що поєднують в собі такі якості? І відповідаєш ти сам настільки високим критеріям?

Невдалі стосунки

Якщо минулі відносини людини закінчилися погано, він не буде прагнути вступати в наступні, щоб знову не обпектися. Зазвичай потрібно час, щоб душевні рани затяглися, однозначно не треба пересилювати себе і шукати нову дівчину одразу після розриву.

Небажання вступати в шлюб і брати на себе відповідальність

Світ стрімко змінюється і шлюб – це вже далеко не єдина можлива опція для двох люблячих людей. Але тут важливо відрізняти свої бажання від нав’язаних стереотипів. Навіть у ситуації, де ти твердо впевнений, що шлюб і діти – це не твоє, зовсім не обов’язково залишатися одинаком. Потрібно просто знайти дівчину, цінності якої збігаються з твоїми. А може, ти насправді хочеш сім’ю, але боїшся зруйнувати образ «альфа-самця»? Не варто відмовлятися від щастя, заради того, щоб відповідати чиїмось очікуванням.

Відсутність фінансового благополуччя

Якщо ти розумієш, що сім’я – це велика відповідальність, в тому числі і фінансова – це добре. Значить, ти доросла людина. Відсутність стабільного доходу або бажання поки пожити для себе – справедливі причини, щоб уникати серйозних стосунків. Важливо, щоб ти продовжував розвиватися, щоб до певного віку все ж здобути фінансову стабільність.

Переваги самотності

Важко посперечатися, що в холостяцького життя багато плюсів: свобода, можливість вести розгульне життя або, навпаки, перебувати в повному спокої 24/7. Але багато хто так захоплюються ними, що набувають звичку завжди жити самостійно. Це твій випадок? Подумай, чи хочеш ти все ж у майбутньому завести сім’ю? Якщо відповідь так, головне не затягувати це приємне самотність. Адже рано чи пізно воно перестане тебе радувати, так і є ризик втратити щастя.

Як ще можна впоратися з самотністю

Займайся спортом

Активний спосіб життя – це найкращі ліки від будь-яких душевних переживань. Так що при сумнівах або після важкого розриву спорт особливо показаний. А ще в спортзалі або в парку можна зустріти таку ж активну дівчину.

Шукай нові хобі

Спілкування, засноване на спільних інтересах, може стати прекрасним початком довгих щасливих відносин. Або ж ти знайдеш в собі новий талант або навіть покликання. Не закривайся в чотирьох стінах, пробуй різні захоплення. Не заради того, щоб з ким-то неодмінно познайомиться, але для того, щоб життя заграла новими фарбами.

Зосередься на роботі

Кар’єра добре допомагає відволіктися, якщо в особистому житті поки що все йде не дуже гладко. Ще це дозволить здобути фінансову незалежність, що теж буде плюсом, коли ти все-таки захочеш створити сім’ю.

Зустрічайся з друзями

Навіть якщо у тебе зараз немає половинки, це не привід не спілкуватися з іншими парами. Хто знає, може, дивлячись на відносини друзів, ти і сам захочеш такої стабільності. А друзі-холостяки точно допоможуть тобі відволіктися від будь-яких похмурих думок.

Заведи вихованця

Коли почуття самотності стає занадто сильним, варто завести домашнього улюбленця. Необов’язково відразу великого пса, навіть маленькі тварини зроблять твоє життя більш осмисленим і насиченою. А якщо ти вже так звик до самотності, що не знаєш, як почати знайомитися, точно бери собаку. З нею доведеться багато гуляти і періодично спілкуватися з новими людьми, що не зможуть встояти перед своїм чотириногим другом.

Отже, ти зрозумів, що для тебе в самоті більше мінусів, ніж плюсів, і готовий змінювати ситуацію? Далі справа часу. Активна соціальна життя і позитивний настрій будуть першими кроками до нових стосунків. Але якщо відчуваєш, що якісь внутрішні комплекси не дають рухатися вперед; або ж в тебе з’явився сильний страх самотності, ти буквально не можеш залишатися один – це є сигналом до того, що слід звернутися до психолога. Як ми відзначили вище, в хронічному самоті іноді винні психологічні травми і тільки фахівець допоможе з ними впоратися.

Поділіться в коментарях своєю історією, чи стикався ти з самотністю, як боровся з ним?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code