
Чому портяться зуби?
У дитинстві батьки змушували всіх нас чистити зуби зубним порошком, примовляючи, що від солодкого в зубах з’являються дірки. Ставши дорослими, ми робимо це свідомо, проте чи означає це, що нам відомо все про небезпеки, що підстерігають наші зуби?
Чи знаєте ви, що зубна емаль – це найбільш твердий і найбільш минерализированное речовина в людському організмі? Тим не менш, це не робить його неразрушимым. Навпаки, факт підвищеного вмісту мінералів робить зубну емаль вразливою. Демінералізація емалі призводить до її руйнування, і в зубах з’являються порожнини, іменовані в народі «дірками». Враховуючи, що основною причиною демінералізації є вплив кислоти, цукерки та інші солодощі виявляються далеко не першими винуватцями руйнування зубів. Продуктами, що містять найбільшу кількість кислот, є цитрусові соки і солодкі газовані напої. Небезпечними для зубів вважаються і дієтичні напої, адже у них, незважаючи на знижений вміст цукру, як і раніше залишається кислота.
Слід враховувати, що навіть малокислотная їжа шкодить зубній емалі, якщо залишається на зубах протягом тривалого часу. Справа в тому, що бактерії, що живуть у ротовій порожнині, переробляють вуглеводи, а побічним продуктом їхньої життєдіяльності є кислоти, які руйнують емаль. Навіть після того, як ми чистимо зуби, на них можуть залишитися шматочки їжі. Стоматологи не рекомендують відмовлятися від вуглеводів, однак закликають не тільки чистити зуби, але і обробляти їх зубною ниткою.
Ну а якщо у вас немає при собі зубної щітки або нитки, ризик руйнування емалі можна значно знизити, просто ополоснувши рот водою.
No Comment