Чому розумова активність забирає сили на фізичну?

Чому розумова активність забирає сили на фізичну?

З вами коли-небудь бувало таке, що після напруженої розумової роботи у вас не залишалося сил на фізичну активність? Або, прийшовши додому після важкого трудового дня, ви розуміли, що не в силах змусити себе піти на тренування? Канадські вчені прийшли до висновку, що запас сили волі людини вичерпуємося, і, якщо докладати серйозні зусилля при виконанні одного завдання, на друге сил і бажання, може просто не вистачити. Однак це не повинно служити виправданням ледарям, тому що існують стратегії, за допомогою яких силу волі можна тренувати.

У своєму новому дослідженні, опублікованому в журналі Psychology and Health, вчені з Канади розповіли про те, як сила волі, спрямована на одне завдання, виснажується під час виконання іншого завдання. «Когнітивні завдання, також як і емоційні, наприклад, придушення емоцій, можуть виснажити ваші сили, які потрібні для фізичних вправ», – розповіла Кетлін Мартін Гинис (Kathleen Martin Ginis), професор кінезіології (науки про рух людини) і керівник дослідження.

Мартін Гинис і її колеги використовували у своєму експерименті тест Струпа для виснаження саморегулюючого запасу сил волонтерів. Тест Струпа включає в себе завдання зі словами, пов’язаними з певним кольором, але надрукованими чорнилом іншого кольору: наприклад, слово «червоний» надруковано голубими чорнилами. Випробовуваних просили назвати колір на екрані, і при цьому боротися зі спокусою читати вголос слово на екрані. «Після того, як волонтери проходили це когнітивне вправу з метою виснаження їх можливостей, вони не могли виконувати фізичні вправи так само добре, як ті учасники експерименту, що не проходили тест. До того ж, чим більше люди сачковали після проходження тесту, тим більше була ймовірність, що вони пропустять спортивні тренування протягом наступних 8 тижнів.

Проте вчені не виправдовують ледарів, які люблять повалятися на дивані, тим, що сила волі у людей має межі. Існують стратегії, покликані допомогти людям відновити запас сил. Наприклад, можна послухати музику, радять учені. Також, якщо дотримуватися певного чіткого розкладу, це допомагає організуватись і не пропускати заняття. Якщо постійно піддавати себе невеликим випробувань, наприклад, намагатися встояти проти спокуси з’їсти солодкість, або змушувати себе займатися на 15 хвилин більше щовечора, саморегульований запас сил зростає. «Сила волі – це м’яз: щоб вона була міцнішою, її треба змушувати працювати», – вважає Мартін Гинис.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code