Чому секс не складається, або складається… не дуже?

Чому секс не складається, або складається… не дуже?

На початку минулого століття Зиґмунд Фрейд зробив свого роду революцію, змусивши суспільство визнати існування очевидного — сексу і сексуальності, що пронизує всю людське життя.

Далі — більше: вільна звичаїв, зняття сексуальних табу, визнання жіночого оргазму і права жінки отримувати задоволення в ліжку… Але пройшло всього кілька десятків років, і Віктор Франкл, екзистенціальний психолог і логотерапевт, зауважив у своїх роботах, що масові сексуальні проблеми — статева холодність, труднощі з досягненням оргазму і імпотенція — з’явилися у чоловіків. У чому ж справа? Чому секс не складається, або складається… не дуже?

1. ГОНКА ЗА ОРГАЗМОМ

У «щасливі» вікторіанські часи чоловік не замислювався про те, як його дружині в ліжку, адже ladies don’t move (тобто, вважалося, що «справжня леді» повинна залишатися абсолютно безпристрасною і не має права як-небудь продемонструвати задоволення, яке вона отримує від сексу — якщо, звичайно, отримує, що при такому підході дуже сумнівно).

Він провідував дружину тоді, коли йому це було потрібно, вона майже постійно ходила вагітною або годувала і гралася з дітьми, а світи чоловіків і жінок були далі один від одного, ніж Марс і Венера.

Зараз же цивілізований чоловік переконаний: він неповноцінний, якщо його жінка не відчула оргазму. А вона, в свою чергу, зосереджено «працює» (деколи навіть і без лапок) на його оргазм. В результаті відбувається зсув мотиву з процесу на мета: замість того, щоб любити один одного, люди поводяться в ліжку так, ніби біжать то стометрівку, то марафон. В результаті обидва так выматываются, що їм уже не до задоволення — секс перетворюється на конвеєр і стахановський рудник.

2. «НЕ ТРЕБА БРУДУ!»

Хоча сам термін «психологічна кастрація» досить молодий, явище, яке він позначає, дуже старе, навіть давнє. А піддати психологічної кастрації можна і чоловіків, і жінок. Справа тут ось у чому: досить часто батьки, намагаючись протистояти засиллю оголеної натури і розмов «про це», намагаються виростити дітей у неприйнятті такої «гидоти». В результаті і через роки, намагаючись почати особисте життя, діти не можуть позбутися думки про те, що секс — брудний. Огидний. Однак якщо раніше подібне стосувалося тільки жінок, то зараз цим же страждають і чоловіки. В результаті люди не можуть займатися любов’ю не тому, що у них проблеми з потенцією, а просто тому що «запрограмовані» не надто мудрими батьками на відраза до сексуальності і її проявів.

3. ЖЕРТВИ РЕКЛАМИ

Зараз навіть реклами йогурту, і ті рясніють напівоголеною натурою, причому натурою ляльково-целулоїдної, випрасуваним годинами, проведеними у фітнес-клубах і салонах краси, а також професійною зйомкою та обробкою в фотошопі. Якщо простіше — насправді цих рекламних красунь і красенів не існує. Однак вони цілуються і обіймаються всюди — на екранах телевізорів, на глянцевих сторінках модних журналів і рекламних стікерів в метро. І люди починають вірити, що той, хто хоче любові і сексу, повинен виглядати і рухатися відповідно, і вимагають того ж від партнерів.

4. «НЕ ПРИВІД ДЛЯ ЗНАЙОМСТВА»

«Секс — відмінна фізична навантаження!», «Секс допоможе вам зберегти молодість!», «Секс дозволяє вироблятися гормонів задоволення!», «Тобі нудно? — Заведи роман!», і так далі. Знайомі слогани? Ними рясніють і чоловічі, і жіночі журнали. Секс при такому підході представляється якимось засобом з арсеналу то медицини, то фітнесу та spa-салонів, процедурою. Але багато емоцій викликає партнер, з яким займаєшся коханням, щоб схуднути? Та й не партнер він зовсім виходить, а тренажер, не більше того.

5. КІЛЬКІСТЬ ЗАМІСТЬ ЯКОСТІ

Апогеєм сексуальної революції стало те, що такого числа сексуальних партнерів, за яким буде явно «занадто» і «занадто», не існує. Ну… людина просто вибирав. Пару раз напився в гуртожитку. Як-то не в міру романтично поспілкувався з компаньйонкою на пікніку. Ну… попросив симпатичну викладачку про незаслуженном заліку. Ну, і взагалі… зрештою інтерес до неповторної індивідуальності партнерки падає, іноді до нуля. Адже «це просто ще одна». Якщо вона скаже чи зробить що-небудь не те, завжди можна знайти заміну. А то й дві. І поступово починає здаватися, що «всі вони на одне обличчя, і не тільки обличчя, і ніхто вже не збуджує.

6. ФЕТИШ

Якщо раніше явище дами в панчохах і корсеті можна було спостерігати хіба що в борделі або стриптиз-барі, то тепер тільки ледачий не радить всім підряд «урізноманітнити відчуття» наручниками, вібраторами hi-tech і рожевими костюмами кролика, причому все це можна придбати буквально за рогом, благо секс-шопи і «інтими» зараз є всюди. Іноді здається, що «просто секс» без додаткових елементів в найближчому майбутньому стане швидше винятком, ніж правилом.

Але не варто забувати, що фетиш потихеньку може посісти місце партнера. Так що якщо той постійно просить вбиратися в костюм кролика, то це, швидше за все, означає, що вміст костюма йому не дуже цікаво. Загалом-то, він спить з кроликом…

7. «СТАНЬ КРУТІШЕ!»

Ще одна ідея, яка вбиває секс на корені — успішність. Сучасні люди схожі на демонологов, які витрачають життя на те, щоб викликати сексуального суккуба, а коли їм нарешті вдається, поняття не мають, що з ним робити. Те ж саме відбувається з хлопцями, які намагаються заробити грошей на «круту тачку», та з дівчатами, які вбиваються в фітнес-клубах і салонах краси, щоб виглядати як Кейт Мосс. Поступово вони забувають, для чого, власне, все це затівалося, і їх сексуальним партнером стає що завгодно — робота, ідеальна груди, звання академіка — але тільки не людина.

Висновок банальний і простий: щоб успішно займатися любов’ю, не потрібно думати про те, як ви виглядаєте в ліжку, скільки разів ви довели один одного до оргазму, чи є у вас кубики на пресі і скільки грошей у гаманці. Треба просто хотіти партнера, любити його тіло і бути з ним тут і зараз, ні про що інше не думаючи. Це-те, зрозуміло, і є найскладніше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code