Чому сняться страшні сни? Вчені назвали 6 причин

Чому сняться страшні сни? Вчені назвали 6 причин

Кожному снилися погані сни. Одні сновидіння швидко забуваються, а інші – тривалий час згадую з жахом.

Представники науки проаналізували і з’ясували, чому сновидіння бувають страшними.

Як правило, погані сни найчастіше сняться дітям, ніж дорослим. Однак не менше половини дорослих людей періодично бачить жахливі сни. Також вчені відзначили, що неприємні сновидіння частіше сняться жінкам, ніж чоловікам.

Дослідники вважають, що існує 6 причин, чому людям сняться страшні сни.

Психологічні проблеми

Переживання і погані думки нерідко таким негативним чином проявляються у сні. Те, про що сновидцы переживають, в спотвореному або наполовину спотвореному вигляді з великою ймовірністю насниться уночі.

У людей в період сильних стресів або тривалих депресій кошмари можуть бути частими і виразними.

Особливості характеру

Дослідження показало, що частіше сняться кошмари творчим людям, емоційним і чутливим натурам. Це свого роду побічний ефект витонченою і творчої натури.

Посттравматичні проблеми

Погані сни сняться людям, які пережили сильні потрясіння: втрата близьких, загрози для життя, пережиті смертельно небезпечні захворювання, сильні фізичні травми.

Важка їжа перед сном

Прийом їжі вночі або перекушування також можуть бути причиною кошмарів. Їжа на ніч змушує організм працювати (перетравлювати їжу) в той час, коду він повинен відпочивати.

Вчені встановили, що молочні продукти, спеції і прянощі особливо підвищують ймовірність, що вночі присниться страшний сон.

Спиртні напої

У невеликій дозі алкоголь допоможе заснути, але варто трохи переборщити, ефект буде такий же, як після пізнього перекусу. Тим, кому часто сняться нічні кошмари, краще відмовитися від алкоголю взагалі.

Вживання лікарських препаратів

Є ряд медичних препаратів, які можуть негативно вплинути на сон: антидепресанти, стероїди, засоби від алергії, а також ліки для лікування старечих захворювань.

Згідно з твердженням Зігмунда Фрейда, сни – це королівська дорога в несвідоме. Також Фрейд стверджував, що сни – це здійснення бажань, думок. Навіть якщо приснився кошмар, після проведення психоаналізу стає зрозуміло, що за ним стоїть.

Не потрібно сприймати кошмари, як виключно негативне явище. Після поганого сну, потрібно розібратися в собі, в своїх думках, бажаннях, постаратися зрозуміти, що турбує. Навіть поганий сон – це можливість краще зрозуміти себе.

А тобі часто сняться страшні сни?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code