Чому сучасні чоловіки не хочуть одружуватися?

Чому сучасні чоловіки не хочуть одружуватися?

Холостяцьке життя має як свої плюси, так і мінуси. І зараз дуже багато молоді чоловіки схиляються до того, що хорошого в ній все-таки більше. Різні причини підштовхують їх до такого рішення.

Давай розглянемо найпоширеніші.

Небажання робити вибір і брати на себе відповідальність

У століття інтернету познайомитися з дівчиною стало набагато простіше. Соціальні мережі дозволяють спілкуватися одночасно з десятком красунь і не всі можуть взяти і вибрати серед них найбільш гідну. Здається, що поспішати не можна, тому що в будь-який момент може появитися варіант ще краще. У нинішнього покоління взагалі труднощі з вибором. Багато в 30 ще не визначаються за професією, який вже тут шлюб. Адже він відразу асоціюється з дітьми, кредитами і постійним побутом. Волелюбним молодим людям зовсім не хочеться брати на себе таку відповідальність і прощатися зі свободою.

Немає кандидаток

Стереотип, що будь-яка дівчина більше всього на світі хоче заміж, все ще живе в нашому суспільстві. Але насправді таких дам стає все менше. Вони заробляють самі і не хочуть народжувати дітей, тому і вступати в шлюб теж не бачать сенсу. А ті, хто шукає потенційного нареченого, виставляють відповідні вимоги. Бути трохи красивішим мавпи вже мало. Сучасний чоловік повинен доглядати за собою, бути культурним, всебічно розвиненим і самодостатнім. Не всі хочуть і можуть відповідати таким критеріям, тому і знайти гідну наречену виходить не завжди.

Комплекси

Ідеальні профілі популярних блогерів і спортсменів-аполлонов можуть як мотивувати, так і породжувати в головах цілком привабливих хлопців купу непотрібних комплексів. А якщо є якісь недоліки зовнішності, то це взагалі катастрофа. Важко повірити в свою привабливість, коли стандарти краси та успіху злетіли до небес. Низька самооцінка призводить до того, що чоловік боїться навіть заговорити з сподобалася дівчиною, не те, що запросити її на побачення. Зрозуміло, що про шлюб він навіть не думає.

Страх перед розлученням

В часи жорсткого патріархату у жінок не було прав і майна. Тоді чоловіки могли дозволити собі багато чого, не побоюючись розлучення. Адже до нього справа практично ніколи не доходило, а якщо і траплявся шлюборозлучний процес, жінка все одно залишалася в програші. В наш час рівноправності і шлюбних договорів все трохи інакше. Одна незначна помилка може призвести до гучного розлучення, що закінчиться для чоловіка втратою половини майна та прав опіки над дітьми. Тому вже на етапі перших побачень він з жахом уявляє собі можливі судові позови і вважає за краще не доводити справу до весілля, щоб уникнути їх.

Певний спосіб життя

Якщо людина довго живе один, то обростає звичками і уподобаннями, відмовлятися від яких на користь іншої людини потім зовсім не хочеться. Всі ми в душі трохи егоїсти, хочеться більше часу приділити своєму розвитку, бізнесу, дозвіллю. Побутові турботи виконують розумні прилади, активне інтимне життя можна вести і без шлюбу, а розваги для холостяків набагато різноманітніше, ніж для зразкових сім’янинів. Холостяцьке життя позбавлена побутових сміття, докорів претензій з-за дрібниць. Вона сповнена свободи і комфорту. Сімейні цінності теж мають переваги, але краса життя в тому, що кожен може сам вибирати, що для нього на даному етапі найважливіше.

Негативний досвід минулого

Неважливо, обпікся людина в невдалому шлюбі або просто пережив крах тривалих стосунків, він в будь-якому випадку не буде поспішати знову входити в ту ж річку. А те, що стосунки без шлюбу давно стали нормою, дозволяє міняти партнерок так часто, як хочеться. Ніхто вже не засуджує співжиття і молодим людям обох статей набагато зручніше жити в такій «демо-версії» шлюбу і придивлятися один до одного роками. Навіщо поспішати з розписом, якщо і так все влаштовує.

Невміння будувати стосунки

Коли про шлюби домовлявся старше покоління, молодим не потрібно було докладати ніяких зусиль. «Стерпиться-злюбиться» – з такими установками хлопці та дівчата йшли під вінець століттями. Зараз ми самі обираємо собі партнера, а це зовсім не просто. Особливо, якщо вибирати одного і на все життя. Треба зачарувати дівчину, зацікавити, побудувати з нею довірливі стосунки, перш ніж можна говорити про щось серйозне. Багато хто не вміє фліртувати від слова «зовсім», не знають, як підтримати розмову з протилежною статтю, і не готові вчитися.

Надмірний трудоголізм

Зацикленість на кар’єрі не залишає часу на особисте життя. Сьогодні сфер для розвитку мільйон, а завдяки інтернету ми отримали можливість працювати за власним графіком. Але це призвело до того, що у людей майже стерлися межі між особистим і робочим часом. Сучасні чоловіки працюють 24 години на добу і не встигають навіть відпочивати, коли тут знайти час на побудову відносин з протилежною статтю. Вони відкладають це на майбутнє, яке не настає, тому що робота ніколи не закінчується.

Не хотіти одружуватися можна з багатьох причин, як цілком обґрунтованим, так і незрозумілим навіть тобі самому. Поганий досвід, виховання, спосіб життя і думок – все це впливає на ставлення до шлюбу. Однак важливо зрозуміти, ти не хочеш одружитися саме в цей момент життя, вступати в шлюб взагалі ніколи, або конкретно цю дівчину не бачиш своєю дружиною? І вже, виходячи з ситуації, або працювати над собою, або жити в своє задоволення і не виправдовуватись ні перед ким. Зрештою, твоє життя належить лише тобі.

Обов’язково поділіться в коментарях своїми думками та відправ статтю друзям, давай обговорювати тему разом!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code