Чому варто зайнятися боксом?

Чому варто зайнятися боксом?

Можна передбачити саркастичну посмішку деяких супротивників боксерських поєдинків: де бокс і де філософія? Але відомий принцип Мохаммеда Алі: «Пурхати як метелик і жалити як бджола» дуже точно виражає філософію боксу. Легко пересуваючись на рингу, акцентовано вдарити саме тоді, коли противник до цього найменш готовий – це своєрідний «момент істини» для боксера. Підтримувати себе в тонусі, мати треноване тіло, розвивати не окрему групу м’язів, а в комплексі – таке завдання ставить будь-який спортсмен, але для боксера це основний принцип. Здавалося б, простіше зробити акцент на силу удару. Але без належної підтримки ніг можна і не дочекатися того часу, коли слід нанести удар. Значить, потрібно тренувати м’язів ніг і стегон, в чому нададуть необхідну допомогу велотренажери.

Взагалі, існує помилкове уявлення про боксі як про примітивному виді спорту. Насправді боксерський поєдинок – це не лише змагання в силі удару, але і зіткнення стратегій, різних манер ведення бою. І часто саме від тактики залежить успіх боксера, будь він любитель або професіонал. Наприклад, витривалість, яку тренують, використовуючи бігові доріжки, може послужити хорошу службу на рингу, коли потрібно довести справу до останніх раундів, вимотати противника і скористатися його втомою. Такий трюк, без сумніву, – тактична заготовка.

Боксер – це всебічно розвинена людина, і не тільки фізично, хоча і це важливо. Боксерові потрібно думати головою. Анекдоти типу «а ще я сюди їм можна залишити скептикам. Нехай сміються. Адже добре сміється той, хто сміється останнім. Задайтеся питанням: хто переможе в гіпотетичному чоловічому бою – штангіст чи боксер? Повірте, велика перевага майстра боксу буде незаперечно, незважаючи на зовні масивного суперника. Насамперед, боксер переможе розкутим завдяки м’язам, хорошому руху, силу духу та вміння концентруватися. Тому можна трохи перефразувати відповідь на це питання: «У чому сила, брат?». Природно, в боксі. У цьому може переконатися кожен бажаючий, долучившись до великого виду спорту.

Техніка боксу (основні поняття)

Для успішних занять боксом та ведення бою боксера, перш за все, необхідно освоїти техніку боксу.

Техніка боксу представляє собою сукупність прийомів захисту і нападу, освоєних у вигляді рухових умінь і навичок, здатних забезпечити найбільш ефективне виконання поставленого завдання — перемогу над противником.

Під технікою слід розуміти таку раціональність рухів, яка здатна забезпечити максимальну ефективність від виконуваних боксером дій.

Техніка боксу є для боксера тим основним зброєю, якою він користується в бою, керуючись тактичними міркуваннями. Тому техніка повинна бути засвоєна боксером досконало.

Правильне застосування добре засвоєної техніки дозволяє швидко і легко виконувати складні і різноманітні дії під час ведення бою.

Сам швидкий темп бою вимагає, щоб всі рухи боксера були максимально доцільні.

Для техніки боксу характерні послідовність і раціональність рухів: кожне наступне дію має як би випливати з попереднього, продовжуючи його, і виконуватися з найменшими витратами енергії і часу.

Бій на рингу характерний безперервністю в чергуванні найрізноманітніших бойових рухів. При цьому положення тіла, визначаючи закінченість одного руху, одночасно є вихідним положенням для виконання наступного руху. Так, в атаках серіями ударів в кінці кожного удару боксер приймає вихідне положення для виконання наступного удару або будь-якого діяння, пов’язаного як з нападом, так і з захистом.

В боксі головним і єдиним засобом досягнення перемоги над противником служить удар. Одночасно удар є найважливішим компонентом техніки сучасного боксу. В нанесенні удару велику роль відіграє раціональна координація рухів боксера.

Під правильною раціональної координацією рухів розуміється оптимальне використання сили м’язів тіла, що беруть участь у роботі при виконанні даного прийому, спрямоване на вирішення конкретної рухової задачі.

Основною складовою кожного прийому є рух маси тіла і його окремих частин.

Для досягнення максимальної ефективності при нанесенні будь-якого удару вкрай необхідно, щоб напрямок руху б’є руки і маси тіла наносить удар боксера раціонально збігалися.

При нанесенні прямих ударів в голову необхідно раціональне збіг руху маси тіла боксера вперед з рухом (розгинанням) б’є руки.

При нанесенні прямих ударів у тулуб, де присутній рух маси тіла зверху вниз, швидкість руху цієї маси повинна збігатися зі швидкістю руху б’є руки.

При нанесенні бічних ударів у голову і тулуб має відзначатися збіг швидкості б’є руки з обертанням тулуба у напрямку нанесення удару.

При нанесенні ударів знизу в голову і тулуб необхідно збіг руху маси тіла боксера знизу вгору з рухом б’є руки. Швидкість руху маси тіла в цьому випадку створюють м’язи ніг, спини і б’є руки.

З курсу фізики відомо, що кінетичну енергію або силу удару, можна обчислити за формулою: Е=m*v^2/2, де m — маса, що бере участь в нанесенні удару; v — швидкість руху даної маси.

Виходячи з наведеної вище формули, легко прийти до висновку, що чим більше маса тіла використовується при нанесенні удару і чим більше швидкість руху даної маси в потрібному напрямі, тим більша сила удару.

При нанесенні ударів противнику боксер прагне вражати його в найвразливіші місця. Удар, нанесений у вразливе місце, може повалити супротивника в нокаут або нокдаун, коли протягом якогось проміжку часу супротивник буде перебувати в стані, що не дозволяє йому продовжити бій.

До найбільш вразливих місцях на тілі людини належать:

– нижня щелепа;

– область розташування печінки;

– сонячне сплетіння;

– область серця.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code