Чому їжа приносить задоволення?

Чому їжа приносить задоволення?

Дуже часто, вже наситившись, ми ніяк не можемо зупинитися, і продовжуємо поглинати всякі смакоту, незважаючи на те, що їжа більше не йде нам на користь, і, швидше за все, залишиться з нами у вигляді зайвої ваги. Вчені з США вважають, що гормон голоду викликає імпульс, що спонукає нас є, навіть якщо ми не голодні.

Чому люди продовжують їсти, коли їх шлунок вже набитий їжею? Нове дослідження на мишах показало, що за це може нести відповідальність гормон голоду, який змушує нас продовжувати жувати. «Ми з’ясували, що в деяких ситуаціях ми не можемо чинити опір бажанням знаходити і з’їдати всякі смакоту, навіть якщо ми не голодні. І на це немає жодних причин, крім тієї, що так нам говорить наш мозок», – розповів доктор Джеффрі Зигман (Jeffrey Zigman), професор медицини і психіатрії в університеті Техасу і співавтор дослідження.

Дослідники вивчали дію гормонів, проводячи експерименти над мишами, для того, щоб з’ясувати, як змінюються харчові уподобання після різних доз гормону греліну. В ході одного експерименту миші, які отримали грелін, воліли перебувати в приміщенні, де їх раніше годували жирною їжею. Інші миші, не піддавалися впливу греліну, не виявляли ніяких переваг. «Ми вважаємо, що грелін змусив шукати мишей жирну їжу, оскільки у них в пам’яті залишилися спогади про здобутий під час її поглинання задоволенні, – зазначив доктор Маріо Перелло (Mario Perello), автор роботи.- Не важливо, чи була кімната порожня. Вона як і раніше асоціювалася у тварин з отриманим задоволенням».

Згідно дослідникам, мозок людини і мишей однаково реагує на процес отримання задоволення. У перспективі вчені хочуть з’ясувати, яким чином мозок регулює дію гормону. Результати роботи були опубліковані в онлайн-виданні журналу Biological Psychiatry.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code