Діагноз: жаднюга

Діагноз: жаднюга

Досвідчені лікарі впевнені: кожна хвороба шукає свого героя. Наше здоров’я залежить від пристрастей, які нами володіють.

Йосип Сталін у розмові зі знаменитим хірургом Боткіним іронізував: “Ви душу людини під час операцій бачили?” Віруючий професор парирував: “Я і совісті там не помітив…” Наші бажання, пристрасті і заняття залишають слід в індивідуальній історії хвороби, вважає лікар-невропатолог, кандидат медичних наук Микола Улитин.

СКУПИЙ ЛИЦАР ПОМЕР ВІД ІНСУЛЬТУ

Скупість. Люди скупі часто страждають захворюваннями серцево-судинної системи. Коли будь-яка покупка супроводжується досить сильними почуттями, людина живе в хронічному стресі. З-за цього в організмі скупаря людини підтримується підвищений рівень гормонів тривоги, який призводить до хронічних спазмів судин. Першими реагують більш чутливі судини мозку. Це загрожує частими мігренню і навіть інсультом.

Боягузтво. Перший орган, який реагує на страх – нирки. Надниркові залози викидають у кров підвищену кількість адреналіну і норадреналіну; вони розкладаються на токсичні речовини, які бруньки повинні пропустити через себе. В результаті активізується гормон ренін, звужує судини і тим самим сприяє підвищенню артеріального тиску.

Гордість. Людина, що вважає себе розумнішими і краще інших, не здогадується, що це може стати причиною психічного захворювання або виразки шлунка. Такі люди не просять допомоги у оточуючих і схожі на готовий от-от вибухнути вулкан. Найчастіше вони страждають захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту, виразки, психічними розладами, артрит.

До речі, більшість хворих на алкоголізм теж заражені невгамовної гордістю.

Жадібність. На відміну від скупого, обделяющего себе у всьому, жаднюга, навпаки, хоче всього і багато, і для нього страшний процес розставання з чим-небудь. У таких людей часті запори, порушується обмін речовин, знижується імунітет, слабшає здатність організму до саморегуляції. Першими вісниками прийдешньої небезпеки можуть бути вегетосудинна дистонія та постійні застуди, також негативно впливають на імунітет.

Гнів. Ті, хто легко впадає в лють, отримує задоволення від сварок, становлять величезну армію алергіків. Періодичне роздратування нервової системи змушує імунні клітини постійно перебувати в стані бойової готовності. Правда, в тому, що стосується харчових алергій, важливу роль відіграють індивідуальні особливості травної системи. Людина, у якої багато специфічних ферментів, будучи дуже дратівливим, може до пори до часу не знати, що схильний до алергії, а той, у кого ферментів мало, стане вираженим алергіком після першого спалаху люті.

Туга. Постійне зневіру призводить до хронічної незадоволеності життям. Від цього в першу чергу страждають органи дихання, які тісно пов’язані з нашою емоційною сферою: легені, гортань, бронхи. Астма, яка супроводжується спазмом бронхів, теж нерідко пов’язана з невмінням відкривати свої почуття і отримувати від цього радість.

ПАМПУШКА ПЛАЧЕ, ВІН СМІЄТЬСЯ

Схильність до туги по-різному впливає на чоловіка і жінку. Під дією негативних емоцій у жінок обмін речовин сповільнюється, а у чоловіків, навпаки, прискорюється. Так що самі сумні люди зустрічаються серед товстих жінок і худих чоловіків.

Перше підтвердження отримали американські вчені, у середині 80-х років минулого століття провели дослідження серед злочинців, засуджених за крадіжку. Виявилося, захворювання рук, неврити, часткова або повна парализация, слабкість кистей – професійні захворювання “щипачів” і “ведмежатників”. Пояснити явище тільки з допомогою фізіології навряд чи можливо. Психотерапевти вважають: справа в тому, що ці люди живуть в постійному внутрішньому розладі: принцип “не кради”, хоча й загнана в підсвідомість, дає про себе знати, і в першу чергу недуга вражає ті частини тіла, які беруть участь у злочинних діяннях. Крім того, виявилося, що практично всі групи випробовуваних страждають захворюваннями нирок. Медики вважають, що свою роль тут зіграв фактор страху, який злочинці відчувають постійно.

Мирні професії часто не менш руйнівні. Наприклад, праця артиста, якщо не підходити до нього формально, а викладатися з повною самовіддачею, небезпечним для психіки. Вживання в образ, коли пропускаєш через себе життя персонажа, не проходить без сліду: часом актор розплачується за це істерією і неврозами.

Багатьом журналістам, людям творчих професій властива гординя. Звідси і хвастощі, і “мисливські оповідання” про те, що їм відомі секрети сильних світу цього… Невідповідність бажаного і реального призводить до важких психічних розладів, алкоголізму та серцево-судинних захворювань.

Педагоги та викладачі живуть і хворіють по-різному. Вчені Потсдамського університету в Німеччині з’ясували, що вчителів, які не шкодують себе в роботі і витрачають багато часу на спілкування з учнями, частіше інших наздоганяють інфаркти та інсульти. А байдужих педагогів можуть очікувати в кінці кінців депресії, хвороби органів шлунково-кишкового тракту.

А отдіяльність, пов’язана з музикою, як правило, подовжує життя.

Звукові коливання входять в резонанс з клітинами організму, активізують їхній обмін і регенерацію. Особливо благотворною дією володіє класична музика – мабуть, не випадково серед довгожителів чимало диригентів та артистів балету.

Вчені не виключають, що довге життя – наслідок рідкісної можливості красиво і послідовно втілювати свою мрію. Саме тому філософ-гуманіст Альберт Швейцер, який працював в африканській глушині серед малярії і прокази, за своє довге життя ні разу не хворів. Схоже, бажання робити щось для інших, не вимагаючи за свою працю винагороди, – один із самих здорових на світі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code