Діє на нас реклама?

Діє на нас реклама?

Діє на нас реклама? Швидше за все, так. Інакше що ж змушує нас купувати нову пральну машинку, коли стара ще не зламалася, телевізор з більш широким екраном та останню модель мобільного?

Як пояснюють експерти, реклама може бути логічною та ірраціональної, причому остання особливо сильно впливає на нашу підсвідомість. Серед двох видів реклами, спрямованих на «логічне переконання» і «ірраціональне вплив», саме ірраціональна, асоціативна реклама є більш ефективною. Прикладом логічної реклами є технічні дані про автомобілі, складу нової зубної пасти і доводи на користь застосування корми для собак на підставі рівня їх фізичної активності. «Ірраціональна» реклама – це краплі води (реклама лікеру), красуня в зухвалому позі (реклама джинсів) і т. д.

Експертів з університету Джорджа Вашингтона вдалося показати, як різні види реклами впливають на головний мозок. Виявляється, під час перегляду реклами з елементами логічного переконання, області мозку, пов’язані з прийняттям рішень і переробкою емоційної інформації, стають більш активними. Це допомагає нам пригнічувати нашу реакцію на певні стимули. При перегляді реклами, діючої асоціативно і ірраціонально, ці ж ділянки мозку працюють менш активно. В результаті механізм придушення реакції на стимули працює ніби в «сплячому режимі», ми гірше контролюємо свої дії і з більшою готовністю піддаємося на вмовляння рекламодавців.

«Оскільки у відповідь на ірраціональні сенсорні дані активність мозку в областях, пригнічують реакцію на стимуляцію, була нижче, ми можемо укласти, що деякі рекламодавці діють методом спокушання, а не переконання, щоб змусити покупців купувати їх товари», – підсумовують дослідники.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code