Де найкраще жити на планеті?

Де найкраще жити на планеті?

Згідно зі щорічною доповіддю ООН, найбільш благополучними для життя людини країнами є Норвегія, Австралія, Нова Зеландія, США та Ірландія, а самими несприятливими – африканські республіки.

Експерти оцінювали країни за такими параметрами, як бідність, багатство, здоров’я і рівень освіти. Норвегія – найсприятливіша для життя людини країна. Середня тривалість життя там становить 81 рік, а середній річний дохід – 58810 доларів. Хоча найвищі зарплати отримують в Ліхтенштейні – 81011 тисячу на рік, а живуть довше в Японії – 83,6 років, в середньому Норвегія обійшла всі інші розвинені країни. За Норвегією йдуть Австралія, Нова Зеландія, США та Ірландія.

Найгірше живеться жителям Зімбабве – ця країна посіла останню, 169 позицію в списку. Середня тривалість життя жителя Зімбабве – 47 років, а середній річний дохід – 176 доларів! У Мозамбіку, Нігерії, Бурунді і Конго також живеться несолодко. На рівень життя в країнах Африки впливають постійні військові конфлікти, епідемії, економічні та політичні перипетії.

Порівнявши ці дані з показниками 1970 року, експерти зробили висновок, що більшість країн світу вчинила значний прогрес. Тривалість життя в середньому збільшилася з 59 до 70 років, кількість дітей, які відвідують школи зросла з 55% до 70%, а річний дохід на людину подвоївся до 10000 доларів. Найбільші успіхи роблять країни, що розвиваються. В цілому, населення Землі стало багатшими, здоровішими і більш освіченим, вважають експерти. Найбільший прогрес досягнуто в Китаї, Індонезії і Південній Кореї. Найгірше йдуть справи в країнах Африки і деяких колишніх республіках СРСР.

Поділ на багаті та бідні країни зберігається. Невелика кількість розвинених країн як і раніше насолоджуються більшою частиною світового доходу, і потрапити в цей «елітний клуб» стає все важче і важче.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code