Дельфінотерапія

Дельфінотерапія

Хто з нас не мріє поплавати в басейні в компанії дельфінів? А чи відомо вам, що це незвичайна розвага – не просто спосіб весело відпочити і зануритися в дитячі мрії, а ще й нетрадиційний метод психотерапії? Іменується це терапевтичне спілкування людини і тварини – дельфінотерапія. Цей процес завжди курується цілим рядом фахівців – лікарями, тренерами та психологами. У воді дельфіни грають зі своїми пацієнтами, катають їх на своїй спині, люди і дельфіни поглинені один одним і охоплені особливою атмосферою…

Чому ж саме дельфін? Справа в тому, що високий інтелект цієї тварини, його сила та витривалість в поєднанні з надзвичайною чуйністю і унікальними фізичними даними створюють надзвичайно гармонійна взаємодія з людиною, що приносить видимий лікувальний ефект. Дельфіни відчувають надзвичайну потребу у спілкуванні, вони здатні включатися в гру, вони ніби говорять з людиною на одній мові, в процесі такого спілкування обидві сторони налаштовуються на потужну позитивну хвилю

Під час гри дельфін привертає до себе увагу, демонструє свою щирість і симпатію до людини, активно виконує різні ігрові прийоми, стимулює зворотну зв’язок. Крім того, у воді дельфіни тонко відчувають фізичний і психічний стан пацієнта, вони легко орієнтуються, в який момент потрібно підставити свою спину і прокатати по хвилях, коли потрібно дбайливо і обережно супроводити у воді, а коли – вплутатися в активну гру. Перебуваючи у воді з дельфіном, людина відчуває себе захищеним і впевненим і абсолютно не відчуває страху.

Результатом такого спілкування є налаштованість на позитивні емоції, заспокійливий і активізує ефекти, найпотужніша душевна розрядка або «катарсичний ефект. Курс дельфінотерапії, організований з допомогою психотерапевта чи психолога, дозволяє досягти дивовижних результатів. У автентичних дітей і дітей зі зниженим інтелектом таке спілкування стимулює мовленнєвий і сенсомоторний розвиток, дітям і дорослим, які переживають самотність або адаптацію в складних умовах, – дозволяє поліпшити емоційний стан, дає потужний психологічний заряд, активізує роботу мозкових структур. Іноді такий контакт здатний і зовсім поміняти світогляд – змінити ставлення до себе, оточуючих людей і світу в цілому, стати відправною точкою на новому етапі розвитку особистості.

У залежності від своїх можливостей, пацієнти грають з дельфінами в м’яч, обіймають і гладять тварин, беруть участь у різних ігрових сюжетах. У людини, якій пощастило лише кілька разів поплавати з цими красивими доброзичливими тваринами, нормалізується серцева діяльність і поліпшується сон.

У нашій країні дельфінотерапія тільки-тільки набирає обертів, тому на сьогоднішній день у нас існує не так багато місць для проведення цього чарівного курсу. На Заході дельфінотерапії вже віддали належне – не жаліють ні часу, ні коштів на її розвиток. Залишається сподіватися, що і у нас оздоровчий вплив цих тварин на людський організм буде оцінений по достоїнству, і дельфінотерапію включать в державні медичні програми, що фінансуються з державного бюджету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Почему металлопластиковые окна такие популярные

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Маніпуляції: 11 найбільш відомих тактик і як їм протистояти

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Корисні властивості бананів і що про них ще потрібно знати

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

Топ-10 найбажаніших жінок у світі

No Comment

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*

code